ANA SAYFA GÜNDEM EKONOMİ ŞİRKETLER ÖZEL HABER ANKARA RÖPORTAJ SAĞLIK VİDEOLAR
YSK, İstanbul seçiminin iptal nedenini açıkladı
YSK, İstanbul seçiminin iptal nedenini açıkladı
Köprü mağdurlarını sevindirecek gelişme
Köprü mağdurlarını sevindirecek gelişme
Yeni askerlik sistemi meclise geliyor
Yeni askerlik sistemi meclise geliyor
Suudi Arabistan umreci sayısını arttıracak
Suudi Arabistan umreci sayısını arttıracak
AA muhabirinin cansız bedenine ulaşıldı
AA muhabirinin cansız bedenine ulaşıldı
HABERLER>ÖZEL HABER
2 Mart 2019 Cumartesi - 07:49

Sokak hayvanlarıyla ilgili yapacağım işler var

Veysel Tiryaki, “Kesinlikle çok geniş büyük bir hayvan hastanesi ve hayvan barınağı yapacağız şehrin dışına” dedi.

Sokak hayvanlarıyla ilgili yapacağım işler var

HALİL YATAR

AK Parti Yenimahalle Belediye Başkan Adayı Veysel Tiryaki basın mensuplarıyla buluştu, basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Veysel Tiryaki, sokak hayvanlarıyla ilgili göreve gelir gelmez yapacağım işler var; kesinlikle çok geniş büyük bir hayvan hastanesi ve hayvan barınağı yapacağız şehrin dışına. İkincisi hemen, 4 tane hayvan dostu park yapacağız. Bunlar Avrupa’da var. Bunlar çok maliyetli şeyler değil, hayvan oteline kadar projelerimiz var. Bunlar hemen, gelir gelmez yapacağımız işler.” dedi. 

“Bu işlerin reklamı olmaz”
Tiryaki, yapılan yardımların reklamı olmaz deyip şu şekilde devam etti:
“Şehit ailelerine yapılan yardımları, asker ailelerine, yoksullara vs. yapılan yardımları farklı mecralara yansıtmıyoruz, haber de yaptırmıyoruz. Bugüne kadar yaptırmadık. Bu işlerin reklamı olmaz. Bizim yardım birimimizde sistem çok farklı. Belediye başkanı olarak ben bile kimseye rastgele yardım gönderemem. Bir kurul var. O kurul tarafından ailenin durumu incelenir ve ona göre karar verilir. Mutlaka ailenin evine gidilip bir tespit yapılır.  Biz Altındağ’da belediye başkanının yani benim insiyatifime bırakmamışız yardımları, o zaman başkan bu konuda şahsi insiyatif kullanmıyorsa, başkan yardımcıları da kullanamamalı, Meclis üyeleri de kullanamamalı. Biz 15 yıldır bu konuda hiç reklam yapmadık. Ancak bazı belediyeler, hani bir söz var ya “köfteyi değil de cızırtısını satıyorlar” diye, bunun reklamını çok yapıyorlar. Kent tesadüfen yönetilecek bir iş değildir. Başarı da tesadüfen olacak bir iş değildir. İnsanların başarıları algıyla belirleniyor. Somut olarak bir şey sorduğunuzda; ne yaptınız siz bu kente dediğinizde, ortada hiçbir şey olmadığını herkes görüyor. Ben size bunu söylüyorum çünkü bu işin içindeyim.
Şimdi Yenimahalle’de belediyenin paralarının nereye harcandığını soruyorum ben. On yıldır alınan kredilerin toplam miktarını açıklasınlar kamuoyuna. Desinler ki biz şu kadar kredi aldık bankalardan, şu kadar kredi kullandık, şu kadar faiz ödedik, şu kadar da gayrimenkul ve arsa sattık. Bunun karşılığında toplam yapılan yatırımları ortaya koysunlar. Altındağ’daki bizim uygulamalarımıza bakılırsa, kimsenin endişe etmemesi gerektiğini anlarsınız.  Altındağa’da alevi vatandaşlarımızın bize oy verdiklerini çok rahat görebilirsiniz. Diğer partilerin seçmenlerinden de Altındağ’da oy aldığımızı görebilirsiniz. Bizim aldığımız oy oranlarına bakarsanız partinin çok üzerinde oy oranlarıyla seçildik.”

“Hakkımızda bir kara propaganda yürütülüyor”
Tiryaki, kulağına bazı söylentilerin geldiğini ama bunların gerçekle bir ilgisinin olmadığını söyledi. Tiryaki şöyle konuştu: 
“İşçileri çıkaracak, içkiyi yasaklayacak Cem Evlerini kapatacak söylentileri kulağımıza geliyor. Tamamen hakkımızda bir kara propaganda yürütülüyor. Biz Altındağ’da, bugüne kadar hiçbir şeyi baraka, gecekondu mantığıyla yapmadık. Her şeye sanat gözüyle baktık. Burada yaşayan ciddi sayıda bir alevi vatandaşımız var. İhtiyaç olduğunda Yenimahalle’ye yapacağımız Cem Evi bir baraka değil projelendirilmiş o toplumun ihtiyaçlarını karşılayacak nitelikte bir yapı olacaktır. Cem Kültür Evi çok özel projeydi. Bugün Cem Evi’nde şu an ne yapılıyorsa, o işlevi görecek. Cem Evi cami değildir. Türkiye’de sadece alevi kardeşlerimiz değil sünni vatandaşlarımız da Cem Evi’ne gidebilir.  Alevi vatandaşlarımız bu toplumun bir parçasıdır. Alevi vatandaşlarımız Müslüman insanlardır. 
Benim belediyecilik anlayışım Yenimahalle’nin şu andaki yönetim tarzından tamamen farklı. Benim belediyecilik anlayışımda insanların memleketlerine, özel hayatlarına, meşreplerine, mezheplerine karışma gibi bir durum yoktur. Bunu en iyi Altındağlılar bilir. İçkili yerleri kapatacak gibi söylemler tamamen kara propaganda. Ama biz nereye içki ruhsatının verileceğini nereye verilmeyeceğini biliriz. Bizim 100 metrekarelik parkların içine içki ruhsatı verecek halimiz yok ama verilen içki ruhsatlarını kaldıracak halimiz de yok. Ama biz Altındağ’da yaptığımız parkların içine büfe filan koymadık. Bu benim anlayışımda yok. Biz şu an ki mevcut belediyecilik anlayışı ile yöneteceksek benim başkan olmama gerek yok ki. Eğer ben bunların yönetim tarzını değiştirmeyeceksem öyleyse şu anki yönetim devam etmeli.”
 
“Benim başkan olduğum belediyede rüşvet olmaz”
Benim başkan olduğum belediyede rüşvet olmaz diyen Tiryaki şu ifadeleri kullandı:
“Benim belediye başkanı olduğum belediyede alavere dalavere, rant olmaz. İhaleler peşkeş çekilmez yandaşlara. İnsanların özel yaşantısına karışmam. İnsanların kendileriyle inançları arasındaki işlerdir bunlar. Ama kimse kimseye haksızlık etmemelidir. Yanlış yapmamalıdır. Biz bu toplumda herkesi kucaklayacağız. Altındağ’da bugüne kadar sola oy veren insanlar belediye seçimlerinde bize oy verdilerse, MHP’ye oy veren kardeşlerimiz bize oy verdilerse, Yenimahalle’deki kardeşlerimizin de vereceklerini ümit ediyorum. Bizi tanıyan insanların bize oy vereceğini düşünüyorum, bunu 31 Mart seçimlerinde göreceksiniz. Şu andaki yönetimde bir tedirginlik var evet. Burayı disiplinli ve düzgün yönetebilecek bir başkan geliyor bunun tedirginliği var.”
 
Altındağ Belediyesinde taşeron firma yoktur 
Tiryaki belediye başkanlığı dönemini şu sözlerle anlattı:
“Altındağ Belediyesinde şirket işçisinin aldığı ücret ortalama 2 bin 750 – 2 bin 800 liradır. Biz bugüne kadar hiç taşeron firma çalıştırmadık. Hükümetin taşerona ön gördüğü yasa çıktı. Biliyorsunuz benim 15 yıldır uyguladığım yöntem Türkiye’deki diğer belediyelere yeni bir yöntem olarak sunuldu. Altındağ Belediyesinde taşeron firma yoktur. Altındağ Belediyesinde kiralık araç yoktur. Tüm araçlar belediyeye aittir.  
Esnafla ilgili sorular da geliyor. Altındağ’daki uygulamalarımıza baksın insanlar. Kaç tane esnafa ceza kesmişiz, kaç tane esnafın dükkanını kapatmışız. Ben 3 dönem seçime girdim. Ankara’da beni en iyi siz bilirsiniz. Her üç dönemde oyumu artırarak seçildim. At sahibine göre kişner, belediye personelleri, zabıtası, amirleri, müdürleri kafasına göre icraat yapamaz bizim olduğumuz belediyede. Bizim haberimiz olmadan kendi kafalarına göre esnafa zulüm edecekler, kafalarına göre keyfi cezalar kesecekler, bu mümkün değil.”

“Göreve gelirsek, Yenimahalle’deki bütün algıyı değiştireceğiz” 
“Biz çalışan işçiye dokunmayız, partisi, mezhebi ne olursa olsun, hiç bizi ilgilendirmez.” diyen Tiryaki, “Yenimahalleli vatandaşlarımız bizi tercih ederlerse ve göreve gelirsek, Yenimahalle’deki bütün algıyı değiştireceğiz.” açıklamasında bulunarak şunları aktardı:
“Yenimahalle yönetilmiyor. Yenimahalle’yi belediye başkanı yönetmiyor. Bu kadar söylüyorum, Yenimahalle Belediyesi’nin bütçesine bakın, parasına, imkanlarına bakın, bir de yapılan işlere bakın. 1 Ocak’tan beri Yenimahalle’yi geziyorum. Maalesef Yenimahalle tamamen tesadüfen büyüyen devasa bir köy görünümünde. 
Turgut Cansever’in bir sözü var; yönetici, idareciler için söylenmiş, “bilgi olmadan iyi niyet olmaz” diye. Önce bu kenti yönetebilecek bilgiye, vizyona, birikime, öngörüye, eğitime sahip olmanız gerekiyor. Sadece iyi adam olmak yetmez, her iyi adam belediye başkanı olur mu?
Sokak hayvanlarıyla ilgili gelir gelmez yapacağım işler var; kesinlikle çok geniş büyük bir hayvan hastanesi ve hayvan barınağı yapacağız şehrin dışına. İkincisi hemen, 4 tane hayvan dostu park yapacağız. Bunlar Avrupa’da var. Bunlar çok maliyetli şeyler değil,  hayvan oteline kadar projelerimiz var. Bunlar hemen, gelir gelmez yapacağımız işler. 
Trafik sorunu için katlı otoparklar yapacağız, Altındağ’da ben 3 tane katlı kapalı otopark yaptım.  
Kentsel dönüşüm konusunda biz vatandaşlarla kavga ederek dönüşüm yapmayız, vatandaşlar bize güvendikleri zaman yaparız. Burada da kavgayla dönüşüm olmaz. Kentsel dönüşümü insanların rızasıyla yapacağız. İnsanlar bize inanacak. Şu anda Altındağ’da 1-2 mahalle var, bizim evleri yıkmadan gitti diye bize kızıyorlar. Burada Ostim’de birisiyle karşılaştım. Milletin içinde ben Altındağ’da oturuyorum size kızıyorum dedi. Ne oldu dedim, bizim evleri yıkmadan gidiyorsunuz dedi. 
Şimdi Yenimahalle Belediyesi diyor ki, 150-200 park yaptık. 150 tane park bizim Altınköy kadar değildir.  Yenimahalle’de biz projelerimize 29 tane büyük park koyduk. Ama bu 29 tane park gerçekten her yönüyle park yani. Biz öyle küçük park yapmayız. 
Adaylığımız açıklandıktan sonra, insanların tahmin etmediği kadar buradaki hava değişti. Şu anda moralimiz çok iyi ve çok iyi bir hava yakaladık. Son 30 günde bu havanın daha da bizim yönümüze doğru eseceğini düşünüyoruz.”   

“Kadın Eğitim ve Kültür Merkezlerimiz sayesinde yüzlerce kadın kendi işini kurdu”
Altındağ Belediyesinin pek çok insana istihdam sağladığını belirten Tiryaki konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Altındağ Belediyesine ben geldiğimde 2085 personel vardı. Şu anda çalışan personel sayısı kesinlikle 2000’nin altında değil.  Altındağ Belediyesi o kadar çok insana istihdam sağladı ki. Hamamönünde yüzlerce insan çalışıyor. 
Özel sektörde onlarca cafe, çay ocağı, işletme açıldı. Altınköy de sadece döngeller konağını işleten aile, yanında 60 kişi çalıştırıyormuş. Bu kişiler belediyeden maaş almıyorlar. Bizim her mahallede Kadın Eğitim ve Kültür Merkezlerimiz sayesinde yüzlerce kadın kendi işini kurdu. Her biri en az üç beş tane kişi çalıştırıyor. Bizim kültür merkezlerimizde çalışanların belki %90’ı kadındır ve o mahallede yaşayan kadınlardır. Belediye başkanının görevi ilçesinde istihdam oluşturmaktır. İlçenizde iş imkanları yaratırsınız, bu daha doğru bir yöntemdir. 
Mesela Altındağ Belediyesi’nin istihdam politikasını ben size söyleyeyim. Hiçbir aileden iki kişi çalışmaz bizim belediyede. Bunu hiç kimse delemez. Şimdi eğer doğruysa, bana diyorlar ki aynı aileden 19 kişi var Yenimahalle Belediyesinde. Altındağ Belediyesinde çalışanlar Altındağ sınırları içerisinde oturur. 
Şimdi burada da oy toplamak için işçilerin ikametgahlarını buraya getirmişler. Birkaç gün evvel kendi personellerimizle yemekte buluştuk. 1000 kişi falan vardı salonda. Altındağ dışında oturanlar elini kaldırsın dedim. 1000 kişilik salonda 10-15 kişi elini kaldırdı. Elbette istisnaları olacaktır, hiç mi dışardan yok, elbette var,  fakat bu bölgede hizmet veriyorsan bu bölgenin insanlarına istihdam sağlaman gerekir.”

“Yenimahalle’de de, Türkiye’ye hitap edecek, ses getirecek projeler gerçekleştireceğim”
Tiryaki yaptığı işlere bakılması gerektiğini söyleyerek şu şekilde konuştu:
“21. Yüzyılın son çeyreğinde cem evlerini kapatacak, işçi kovacak, içkili restoranları kapatacak, esnaflara ceza kesecek diyorlar. Yaptığımız işe bakın kardeşim. Bu adam belediyeyi yönetebilir mi? Bütçeden anlar mı? Bu adam insan ayrımı yapar mı? Bunu soran, tartışan yok. 
Ben Allah nasip ederse başkan olduğumda Yenimahalle’de de, Türkiye’ye hitap edecek, ses getirecek projeler gerçekleştireceğim. Ve insanlar nasıl Altınköy’e gidiyorlarsa, nasıl bizim müzeleri, cezaevini geziyorlarsa, Yenimahalle’yi de gezecekler.” 

“Yenimahalle’ye Ankara’nın en güzel salonlarını yapacağız”
Tiryaki Yenimahalle’ye yapacağı projeler hakkında da detaylı bilgi verdi. Tiryaki şu ifadeleri kullandı: 
“Kentleri, iyi yönetecek insanlara teslim etmek lazım. Hayatım boyunca bunun mücadelesini verdim. Şehir öyle tesadüfen yönetilmez. Altındağ Belediyesinde 15 yıldır nasıl belediyecilik yaptığımızı, Altındağ’ı nasıl yönettiğimizi incelerseniz burayı da yönetirken çok farklı çözüm yolları bulacağımıza kanaat getirirsiniz.  
Yenimahalle’de kazanacağımıza gönülden inanıyorum, Mehmet Özhaseki beyin de kazanacağını ümit ediyorum. Çok ciddi büyük projelerim var. Bunlar için büyükşehirle uyumlu çalışmaya ihtiyaç var. Büyükşehirden maddi olmasa da mevzuat gereği ihtiyaç duyacağım şeyler olacak. Onun için Mehmet Özhaseki beyin kazanması için Yenimahalle’den daha çok oy alması gerekiyor. Biz de onun için mücadele veriyoruz.

“Yenimahalle’ye Ankara’nın en güzel salonlarını yapacağız”
Altındağ Belediyesindeki salonlar Türkiye’deki vilayetlerin %60’ında yoktur diyen Tiryaki şunları aktardı:
“Hepsi bizim dönemimizde yapılmıştır. Sanat merkezleri, tiyatro salonları, konferans salonları ve kültür salonları. 
Diğer partiler bizim salonları ne zaman istedilerse biz verdik. Bilbord istediklerinde verdik. Yenimahalle Belediyesi’nin tek bir salonu var. Başka da yok. 
Yenimahalle’yi kültürle ve sanatla zenginleştireceğiz. Bir tane Nazım Hikmet salonu var burada. Proje tanıtım toplantısı yapacaktık. Bir ay boyunca oyaladılar. Bize salonu vermediler Saadet Partisi’ne vermişler. Ben Kemal Kılıçdaroğlu geleceği zaman da verdim Murat Karayalçın istediğinde de verdim Altındağ Belediyesi’nin salonlarını. Ben CHP’ye 15 yıldır verdim bu salonları. Ama bunlar bize vermediler. Böyle belediyecilik olmaz. 
Yenimahalle’ye Ankara’nın en güzel salonlarını yapacağız. Mevcut yönetim diyormuş ki bu adam parayı Dünya Banka’sından aldı, Avrupa Birliğinden aldı. Hiçbir yerden kuruş almadım. Ne kredi ne de hibe aldım. Hepsi belediyenin kaynaklarıdır.”

Yenimahalle Belediyesi’nin borçlarını kapatmak için de çok çalışacağız
Tiryaki sözlerini şu şekilde sonlandırdı:
Yenimahalle Belediye’si 20 milyon TL kredi çekti. Yılda 13,5 milyon faiz ödemeleri var. Bunları araştırmanızı isterim. 
Yenimahalle Belediyesi’nin borçlarını kapatmak için de çok çalışacağız. Seçildiğimizin sabahında işe başlayacağız. 
Belediye başkanı zamanını iyi değerlendiremezse, personelini iyi çalıştıramazsa, insanı yönetemezse ve maddi kaynaklarını iyi yönetemezse o kişinin başarılı olma şansı yoktur. 
En önemli şey de zamanı iyi değerlendirmektir. Çünkü 5 yıllığına seçiliyorsunuz 6. yılı yok bunun. 5 yıl içerisinde projelerinizi yapmak hazırlamak ve gerçekleştirmek durumundasınız.”

Etiketler:
 
Ara Güler’in arşivinden ‘Aphrodisias’ gün yüzüne çıkıyor
 
Evde bakım hizmeti birçok insana deva oluyor
YORUMLAR
 Onay bekleyen yorum yok.

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Neleri kabul ediyorum: IP adresimin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın, yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
 

Bu haber henüz yorumlanmamış...

FACEBOOK YORUM
Yorumlarınızı Facebook hesabınız üzerinden yapın hemen onaylansın...
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
Kendine özgü tarzını dükkana taşıdı
Hazır giyim sektörüne adım atan Nurdan Uras Hatunoğlu, enstitü mezunu ...
Mali Müşavirler 'mücbir sebep' hakkını istiyor
Ankara Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Ali Şahin, “Yoğun ...
Havlıcanın faydaları neler?
Vücut direncini artıran, sinir sisteminin korunmasını sağlayan aynı zamanda ...
 
Deri işleme sanatı da unutulmaya yüz tuttu
Türk el sanatları içerisinde yer alan deri işleme sanatı, kaybolmaya yüz ...
Arabuluculuk aslımıza döndüğümüzün en somut göstergesi
Adalet Bakanlığı ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin TOBB İkiz Kuleler’de ...
Son nesil davul tamircisi; Süleyman Doğan
Ankara Kalesi’ne çıkarken Koyun Pazarı yokuşunda 30 yıldır davul tamirciliği ...
 
Çocuklar, kodlamanın mantığını önce kitaplarla öğreniyor
Türkiye’de ilk defa bilgisayarsız kodlama sistemini ortaya çıkardıklarını ...
Elimizi taşın altına koyuyoruz
Milli Eğitim Bakanlığı ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ve TOBB ...
Hocalı katliamını unutmadılar
Türk Dünyası Parlamenterler Birliği tarafından, Ermenilerin 26 Şubat 1992’de ...
 
TİCARİ HAYAT GAZETESİ
ARŞİV
ÇOK OKUNANLAR
YAZARLAR
Halil YATAR
Halil YATAR
SAĞLIKSIZ ÇAĞDA SAĞLIKLI KALMA ÇABALARI
Şira Yıldız ASAN
Şira Yıldız ASAN
SAĞLIĞIMIZ ÇOK GÜZEL OLSUN
Ömer AĞAÇLI
Ömer AĞAÇLI
"KİBİR" VE "KİBRİYA"
Mustafa YILDIZ
Mustafa YILDIZ
GEZİ İZLENİMLERİ III SLOVENYA'DAN SONRA 2. DİNİSİZ ÜLKE OLAN ÇEK CUMHURİYETİ(ÇEKYA), ESKİ ÇEKOSLOVAKYA-2
Burcu ŞEN
Burcu ŞEN
DÜNYANIN EN ETKİLEYİCİ YERLERİ BELLİ OLDU!
Bünyamin ALTINTAŞ
Bünyamin ALTINTAŞ
SÜT GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN
Mert Can DUMAN
Mert Can DUMAN
GENÇLİK HAFTASININ ARDINDAN
R Bülend KIRMACI
R Bülend KIRMACI
GÖRÜNENLER VE GERÇEKLER
İsmail CİNGÖZ
İsmail CİNGÖZ
ABD'NİN İRAN'DAN SONRAKİ HEDEFİ TÜRKİYE
Duran AKKAYA
Duran AKKAYA
TÜRK SÜRÜCÜLERİN ELEKTRİKLİ OTOMOBİLLERE OLAN İLGİSİ ARTIYOR
Seda TOLMAÇ
Seda TOLMAÇ
SAHİP OLANLAR VE OLAMAYANLAR
Esra SARI
Esra SARI
BİLGİ DEĞİL, CEHALET KAOS YARATIR
Prof.Dr. Esat ARSLAN
Prof.Dr. Esat ARSLAN
ABD'NİN SURİYE YAPTIRIMLARI
Oğuzhan SARI
Oğuzhan SARI
İSTANBUL SEÇİMLERİ YENİLENİYOR, PEKİ ŞİMDİ NE OLACAK?
Gülçin KARLI İPEK
Gülçin KARLI İPEK
İLKLERİN KADINI SABİHA RIFAT GÜRAYMAN
Hicret TÜRKMAN
Hicret TÜRKMAN
KOMŞULUK ÖLMESİN
Hasan AKGÜL
Hasan AKGÜL
YEREL SEÇİMLER İÇİN BİR DEĞERLENDİRME
Ceren Tuğçe ÖZDEMİR
Ceren Tuğçe ÖZDEMİR
ENDİŞE VERİCİ!
Gamze Nur ERGİL
Gamze Nur ERGİL
BABA’YA İTHAFEN
Dursun ERKILIÇ
Dursun ERKILIÇ
LİBAS
Fatma Sena YAMAN
Fatma Sena YAMAN
SEVİNCİ ŞÜKÜR, ÜZÜNTÜSÜ SABIR
Serkan KUMDAKÇI
Serkan KUMDAKÇI
SEYRE DEVAM
Can Berk KANAT
Can Berk KANAT
DİŞİYİ KİŞİ YAPALIM!
Esra  YAZDIÇ DEMİR
Esra YAZDIÇ DEMİR
ŞALVARIYLA KÜRSÜYE ÇIKIYOR, AKADEMİSYENLERİN YAPAMADIĞINI YAPIYOR
Şahap YILMAZ
Şahap YILMAZ
İŞ PLANI NEDEN ÖNEMLİ?
Ali Asker DEMİRHAN
Ali Asker DEMİRHAN
YENİ TORBA KANUN TASARISININ VERGİ HÜKÜMLERİ
Nesrin ÖZOĞLU
Nesrin ÖZOĞLU
NE OLACAK BU TURİSTLERİN HALİ!
Mehmet GÖKTÜRK
Mehmet GÖKTÜRK
GERÇEĞİ HAKARET SAYMAK!
Abdurrahman SAĞKAYA
Abdurrahman SAĞKAYA
DEVLET HİZMET SATIN ALMALI
Oktay TAŞ
Oktay TAŞ
İŞİMİZ FİYAKA!
Cihangir TÜRKMEN
Cihangir TÜRKMEN
İHTİYAÇLARIM VE REFERANDUM
İsmet ORHAN
İsmet ORHAN
ÜÇ MUAMMADA... İLKLER NELER OLUYOR?
Sedat ERİŞ
Sedat ERİŞ
HALKIN BİLİNÇALTINDAKİ SORULAR-4
ÇOK YORUMLANANLAR
FACEBOOK'TA TİCARİ HAYAT
Ana Sayfa Gündem Ekonomi Şirketler Özel Haber Ankara Röportaj Sağlık
KünyeHakkımızda KünyeKünye İletişimİletişim FacebookFacebook TwitterTwitter Google+Google+ RSSRSS Sitene EkleSitene Ekle Günün HaberleriGünün Haberleri
Maxiva