ANA SAYFA GÜNDEM EKONOMİ ŞİRKETLER ÖZEL HABER ANKARA RÖPORTAJ SAĞLIK VİDEOLAR
Evi alkol imalathanesine çevirmişler
Evi alkol imalathanesine çevirmişler
Bakan Pakdemirli'den gençlere tavsiye
Bakan Pakdemirli'den gençlere tavsiye
Yeni uygulama geliyor
Yeni uygulama geliyor
Kapanmayan kütüphane sayısı 5'e ulaştı
Kapanmayan kütüphane sayısı 5'e ulaştı
Saldırı için gönderilen PKK'lı terörist yakalandı
Saldırı için gönderilen PKK'lı terörist yakalandı
HABERLER>ŞİRKETLER
7 Temmuz 2018 Cumartesi - 07:01

Sepaş Enerji 2017 yılını 2,8 milyar lira ciroyla kapattı

Sepaş Enerji Genel Müdürü Ondrej Safar, şirketin her alanda vatandaşlara en iyi şekilde hizmet verebilmek için çalışmalarını sürdürdüğünü belirterek, “Sepaş Enerji olarak başarılı bir 2017 yılı geçirdik." dedi.

Sepaş Enerji 2017 yılını 2,8 milyar lira ciroyla kapattı

Bolu, Düzce Sakarya ve Kocaeli’nin görevli tedarik şirketi olan ve tüm Türkiye’de 1,7 milyonu aşkın müşteriye hizmet veren Sepaş Enerji, geçtiğimiz yıl gerçekleştirdiği alt yapı yatırımlarının meyvelerini toplamaya başladı. Göreve geldiği 3 yıl boyunca gerçekleşen çalışmaları özetleyen Sepaş Enerji Genel Müdürü Ondrej Safar, Sepaş Enerji’nin bir elektrik tedarik şirketinden daha fazlası olduğunu belirterek sektöre getirdikleri yeniliklerden gurur duyduğunu söyledi. Tüm enerjilerini çalışanlarına, bölge halkına daha doğrusu insana harcadıklarını ifade eden Ondrej Safar, Sepaş Enerji’nin enerji konusunda uluslararası hissedarlarından aldığı güç ile emin adımlarla ilerlediğini kaydederek, “Biz günümüz insanının ayrılamaz parçası olan elektrikle kişilerin evlerine giriyoruz, onların hayatlarının her anına dokunuyoruz. Bu yüzden de yaptığımız işe büyük önem gösteriyoruz. Sürekli olarak müşterilerimizin hayatlarını nasıl kolaylaştırabiliriz ve müşteri deneyimini nasıl bir üst noktaya taşıyabiliriz diye düşünüyoruz. Bu doğrultuda da geçtiğimiz yıl şirketimizde çok büyük bir teknolojik dönüşüm gerçekleştirdik. Bu yıl itibarıyla da yaptığımız çalışmalar meyvelerini vermeye başladı” dedi. 

“Bölge ekonomisine katkımız 659 bin 467 liraya ulaştı” 
Kocaeli, Sakarya, Bolu ve Düzce’nin hem üretim hem de tüketim alanında Türkiye’nin gözbebeği şehirleri olduğunu kaydeden Safar, “Bölge ekonomisine katkı yapmaktan ve bu kentlerin sosyo-kültürel yaşamlarına dokunuyor olmaktan mutluluk duyuyoruz. Sepaş Enerji olarak başarılı bir 2017 yılı geçirdik. Geçen yılı 2,8 milyar lira ciroyla kapattık. 2016 yılına göre ciromuzda yüzde 16’lık bir artış oldu. 2018 yılının ilk çeyreğinde de bölge ekonomisine katkımız 659 bin 467 liraya ulaştı. Döviz kurlarındaki son durum maalesef bizim sektörümüze olumsuz olarak yansıyor. Buradaki olumsuzluktan kastım da kurun sürekli olarak değişkenlik göstermesi. Ancak önümüzdeki tabloyu hiçbir şekilde negatif olarak değerlendirmiyoruz. Kurda bu tür oynamalar dönemsel olarak her ülke için söz konusu olabiliyor.
 Bu tür dalgalanmalar gelir geçer. Biz hizmet odaklı bir şirketiz. Türkiye’nin her türlü zorluğun altından kalkabilecek güçte bir ülke olduğuna dair inancımız tam” diye konuştu. 
Yüzde 100 müşteri memnuniyeti sağlamak için alt yapı çalışmalarına ağırlık verdiklerini belirten Ondrej Safar, “Bu yılın başlarında müşterilerimizin işlemlerini daha hızlı ve sorunsuz şekilde halledilmesi için SAP sistemine geçtik. Başarıyla tamamladığımız süreci, Lizbon’da gerçekleşen Uluslararası SAP Konferansı’nda enerji sektörünün ileri gelen markalarıyla paylaştık. 
Aynı zamanda bu yıl üçüncüsü düzenlenen Oracle Enerji Zirvesi’nde, ‘Enerji Sektörü Dijital Dönüşüm Ödülleri’ kapsamında Dijital Dönüşüm Ödülü’nün sahibi olduk. 
Bunun yanı sıra, 2018 yılına uluslararası standart belgeleri olan ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi Standardı, TS ISO/IEC 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Standardı, TS ISO 10002 Müşteri Şikâyetlerinin Yönetim Sistemi Standardı, TS EN 15838 Müşteri İlişkileri Merkezi Yönetim Sistemi Standardı Sertifikalarımız elimizde olarak başlamıştık. Bu belgelerin korunması ve standardının gereği olarak sürekli iyileşme çalışmaları uyguluyoruz. Hata yapma ihtimalimizi bile ortadan kaldırmaya yönelik çalışmalar yapıyoruz. Bu durum bizi sürekli dinamik tutuyor” şeklinde konuştu. 

“Türkiye genelinde 63 bayii ile hizmet veriyoruz” 
2018 yılında borçlu müşterilere yönelik çalışmalar yaptıklarını kaydeden Ondrej Safar, ”2018 yılında tüm serbest tüketicilerimiz ve ulusal tarife mesken tüketicilerimiz için vadesi geçmiş faturaları için yüzde 100 faiz indirimi uyguladığımız kampanyalar başlattık. Ayrıca 31 Aralık tarihine kadar devam edecek olan bir diğer kampanyamız da 2016 yılı ve öncesinde icralık olan tüm Sepaş Enerji müşterileri, geçmiş tüm borçlarını ödemeleri durumunda yüzde 100 faiz indirimi fırsatından yararlanabiliyorlar” ifadelerini kullandı. 
Tüketiciler için her zaman ulaşılabilir olmaya önem verdiklerini belirten Sepaş Enerji Genel Müdürü Ondrej Safar, çağrı merkezi, müşteri hizmet merkezleri, aktif olarak kullandıkları sosyal medya hesapları, WhatsApp ve internet siteleri aracılığıyla tüketicilerin bir adım yakınında olduklarını belirterek, “Türkiye’nin neredeyse bütün illerinde müşteriye sahip olan bir şirket olarak tüm Türkiye genelinde 63 bayii ile hizmet veriyoruz. Gururla bayi organizasyonumuzun sektörümüz için ilk olduğunu söyleyebilirim. Bunun yanı sıra 21 müşteri hizmetleri merkezimizde günde yaklaşık 2 bin 200 olmak üzere ayda yaklaşık 45 bin işlem gerçekleştiriyoruz. Her ay yaklaşık 50 bin kişinin yolu müşteri hizmetlerimizden geçiyor. Ayrıca birçok farklı işlem için de tüketicilerin hizmet merkezlerimize gelmesine gerek olmayacağı bir sistem kurduk. Müşterilerimiz, çağrı merkezimizden merak ettikleri tüm konular hakkında bilgi sahibi olabildikleri gibi, tüm talep öneri şikayet kayıtlarını, devir abonelik ve tahliye işlemleri ile ilgili bilgilendirmelerini, bilgi güncelleme işlemlerini de çağrı merkezinden yapabilmektedirler” açıklamalarına yer verdi. 

“Kadın çalışan oranı yüzde 50’ye yaklaştı” 
Sepaş Enerji Genel Müdürü Ondrej Safar, şirket olarak, ağırlıklı olarak hizmet sundukları bölgelerde, halkın sosyal ve kültürel hayatının gelişmesine katkıda bulunmak amacıyla pek çok projenin içinde yer aldıklarını belirtti. Çocuklara yönelik çalışmalara ağırlık verdiklerini söyleyen Safar, kurumsal sosyal sorumluluk projeleriyle ilgili şu bilgileri verdi: 
“En son, ‘Sepaş Enerji minik YouTuber’ını arıyor’ projemizi tamamladık. Bu projeyle hedefimiz çocukları enerji tasarrufu konusunda bilinçlendirirken, sosyal medya aracılığıyla farkındalık oluşturmaktı. Oldukça da başarılı olduk. Yarışmamızın kazananı 9 yaşındaki Sude Erçit’in Sepaş Enerji’nin verdiği destekle çektiği ilk videosu, YouTube’da 500 binin üzerinde kişi tarafından izlendi. Bu projemizin yanı sıra KidZania’da açtığımız Sepaş Enerji Elektrik Merkezi’ni de bir yıl içinde 20 bini aşkın çocuk ziyaret etti. Çocuklar, Enerji Tasarruf Uzmanı olurken, günlük hayatın ayrılmaz bir parçası olan enerjinin ne olduğunu, hangi alanlarda kullanıldığını, önemini ve enerji tasarrufu hakkında püf noktaları öğrenme şansı yakaladı. 
“Yine bu yıl Coşkun Aral ile birlikte bizim için çok değerli olan bir projeye başladık” ifadelerine yer veren Safar, “İnsanın doğayla ilişkisini hatırlatmak için düzenlediğimiz ‘Doğanın Enerjisi’ temalı fotoğraf yarışmasında doğanın insanlığa verdiği enerjiyi fotoğraf sanatıyla en iyi anlatan üç kişiyi arıyoruz. Yarışmanın başvuruları yeni tamamlandı, temmuz ayında da sonuçları açıklayacağız. Binlerce kişi fotoğraflarını bizimle paylaştı. Bu yarışma bizi de çok heyecanlandırıyor. Seçilen üç şanslı kişi Coşkun Aral ile birlikte Kapadokya’ya giderek fotoğraf sanatının inceliklerini usta isimden öğrenecek” diye konuştu.
Çalışanlarını da unutmadıklarını belirten Ondrej Safar, iki senedir kadın istihdamına yönelik çalışmalardan dolayı Sepaş Enerji’nin ödüllendirildiğini belirterek şunları söyleyerek, “Bir erkek yönetici olarak gurur duyarak söylüyorum ki bizim şirketimizde kadın çalışan oranı yüzde 50’ye yaklaştı. Bir adım daha ileriye giderek bu yıl EBRD ile ortaklaşa hareket ederek fırsat eşitliği projesine başladık. Bu projenin şirketimize yansımalarının oldukça olumlu olacağına inanıyorum. Bu yıl aynı zamanda Akkök Şirketler Grubu olarak Kariyer.net ana sponsorluğunda düzenlenen İnsan Kaynakları Zirvesi’nde İnsana Saygı Ödülünün de sahibi olduk. Bu ödül, aday başvurularını yüzde yüz olarak yanıtlayan, en çok istihdam yapan ve en çok başvuru yapan firmalara verildiğinden bizim için son derece önemli bir ödül” ifadelerine yer verdi. 

 
Yenimahalle alt yapıda hedefe koşuyor
 
‘Duty Free’lere satılan ürünlere ÖTV istisnası
YORUMLAR
 Onay bekleyen yorum yok.

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Neleri kabul ediyorum: IP adresimin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın, yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
 

Bu haber henüz yorumlanmamış...

FACEBOOK YORUM
Yorumlarınızı Facebook hesabınız üzerinden yapın hemen onaylansın...
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
THY 14 bin yolcuyu İstanbul ile buluşturdu
THY'nin bağlantı süresi uzun transfer yolcularının hizmetine sunduğu "stopover" ...
Morhipo.com'dan gençlere özel yeni marka
Şirket, yeni markası Pİ ile gençlere enerji dolu, cesur ve cool bir alternatif sunuyor
Vestel kendi sektörünün aralıksız ihracat şampiyonu
Vestel, Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından hazırlanan Türkiye’nin ...
 
Facebook yanlışlıkla engelli listelerini kaldırdı
Facebook, sistemlerindeki bir hata nedeniyle 800 binden fazla kullanıcının ...
Amazon'dan 36 saat sürecek büyük indirim
Amazon'un yılda bir defa düzenlediği ve milyonlarca ürünün büyük indirimlerle ...
‘Önce göktaşı düştü sonra SÜTAŞ geldi’
Bingöl’de 3 yıl önce meteor parçalarının düştüğü Sarıçiçek köyünde, Cumhurbaşkanı ...
 
Türk Eximbank 550 milyon dolar kredi sağladı
Türk Eximbank, uluslararası bankalar konsorsiyumundan 10 yıl vadeli 140 ...
Amazon teslimat ağı için yeni girişimciler arıyor
ABD’li e-ticaret devi Amazon, artan müşteri talebini karşılamak ve teslimat ...
Chobani yeni yatırımcı ile güçlenerek büyüyor
Türkiye’den Amerika’ya uzanan başarılı öyküsü ile dikkati çeken girişimci ...
 
TİCARİ HAYAT GAZETESİ
ARŞİV
ÇOK OKUNANLAR
YAZARLAR
Mert Can DUMAN
Mert Can DUMAN
KONUT SATIŞLARI YILA DÜŞÜŞLE BAŞLADI
R Bülend KIRMACI
R Bülend KIRMACI
ENDÜSTRİ TOPLUMU
İsmail CİNGÖZ
İsmail CİNGÖZ
DÜNYA'NIN GÖRMEDİĞİ UZAK DİYAR : DOĞU TÜRKİSTAN
Duran AKKAYA
Duran AKKAYA
KONGRE TURİZMİ
Bünyamin ALTINTAŞ
Bünyamin ALTINTAŞ
TOPLUMUN YÜZDE KAÇI DOLANDIRICI?
Seda TOLMAÇ
Seda TOLMAÇ
KOKUŞMUŞ ZİHNİYETLERDEN NE ZAMAN KURTULACAĞIZ?
Esra SARI
Esra SARI
YOZLAŞIYORUZ HEM DE BİR HİÇ UĞRUNA
Gülçin KARLI İPEK
Gülçin KARLI İPEK
SAĞLIK İÇİN EN ETKİLİ İLAÇ AŞK
Prof.Dr. Esat ARSLAN
Prof.Dr. Esat ARSLAN
MACRON'UN GÜNEY KIBRIS AŞKININ KÖKLERİ
Halil YATAR
Halil YATAR
DUYGULARIN GÜNÜ MÜ OLUR?
Şira Yıldız ASAN
Şira Yıldız ASAN
“SEVGİ” - LİLER GÜNÜ
Burcu ŞEN
Burcu ŞEN
SEVGİLİLER GÜNÜ İÇİN HEDİYE ÖNERİLERİ
Ömer AĞAÇLI
Ömer AĞAÇLI
NEFSİN BÜTÜN İLLETLERİNİN KAYNAĞI OLARAK “UCUB” ...
Hicret TÜRKMAN
Hicret TÜRKMAN
KOMŞULUK ÖLMESİN
Mustafa YILDIZ
Mustafa YILDIZ
KİŞİ KENDİNİ HESABA ÇEKTİĞİ GİBİ, TOPLUMDA KENDİNİ HESABA ÇEKMELİDİR
Hasan AKGÜL
Hasan AKGÜL
YEREL SEÇİMLER İÇİN BİR DEĞERLENDİRME
Ceren Tuğçe ÖZDEMİR
Ceren Tuğçe ÖZDEMİR
ENDİŞE VERİCİ!
Gamze Nur ERGİL
Gamze Nur ERGİL
BABA’YA İTHAFEN
Dursun ERKILIÇ
Dursun ERKILIÇ
LİBAS
Fatma Sena YAMAN
Fatma Sena YAMAN
SEVİNCİ ŞÜKÜR, ÜZÜNTÜSÜ SABIR
Serkan KUMDAKÇI
Serkan KUMDAKÇI
SEYRE DEVAM
Can Berk KANAT
Can Berk KANAT
DİŞİYİ KİŞİ YAPALIM!
Esra  YAZDIÇ DEMİR
Esra YAZDIÇ DEMİR
ŞALVARIYLA KÜRSÜYE ÇIKIYOR, AKADEMİSYENLERİN YAPAMADIĞINI YAPIYOR
Şahap YILMAZ
Şahap YILMAZ
İŞ PLANI NEDEN ÖNEMLİ?
Ali Asker DEMİRHAN
Ali Asker DEMİRHAN
YENİ TORBA KANUN TASARISININ VERGİ HÜKÜMLERİ
Nesrin ÖZOĞLU
Nesrin ÖZOĞLU
NE OLACAK BU TURİSTLERİN HALİ!
Mehmet GÖKTÜRK
Mehmet GÖKTÜRK
GERÇEĞİ HAKARET SAYMAK!
Abdurrahman SAĞKAYA
Abdurrahman SAĞKAYA
DEVLET HİZMET SATIN ALMALI
Oktay TAŞ
Oktay TAŞ
İŞİMİZ FİYAKA!
Cihangir TÜRKMEN
Cihangir TÜRKMEN
İHTİYAÇLARIM VE REFERANDUM
İsmet ORHAN
İsmet ORHAN
ÜÇ MUAMMADA... İLKLER NELER OLUYOR?
Sedat ERİŞ
Sedat ERİŞ
HALKIN BİLİNÇALTINDAKİ SORULAR-4
ÇOK YORUMLANANLAR
FACEBOOK'TA TİCARİ HAYAT
Ana Sayfa Gündem Ekonomi Şirketler Özel Haber Ankara Röportaj Sağlık
KünyeHakkımızda KünyeKünye İletişimİletişim FacebookFacebook TwitterTwitter Google+Google+ RSSRSS Sitene EkleSitene Ekle Günün HaberleriGünün Haberleri
Maxiva