ANA SAYFA GÜNDEM EKONOMİ ŞİRKETLER ÖZEL HABER ANKARA RÖPORTAJ SAĞLIK VİDEOLAR
Bakan Yardımcısı trafik kazasında hayatını kaybetti
Bakan Yardımcısı trafik kazasında hayatını kaybetti
İstanbul için sağanak yağış uyarısı
İstanbul için sağanak yağış uyarısı
Brezilya’da silahlı saldırgan 17 yolcuyu rehin aldı
Brezilya’da silahlı saldırgan 17 yolcuyu rehin aldı
Hemşin’de festvial sona erdi
Hemşin’de festvial sona erdi
AB'den İngiltere'ye tepki
AB'den İngiltere'ye tepki
HABERLER>ÖZEL HABER
20 Nisan 2019 Cumartesi - 07:11

Gazetemize bir ödül daha

TÜSİAV Verimlilik Platformu tarafından her yıl düzenlenen ‘Verimlilik Ödülleri’nin bu yıl ki sahipleri belli oldu. Ankara’da ticaretin nabzını tutan gazetemiz Ticari Hayat’a, ‘En Verimli Ticari Haber Gazetesi’ ödülü verildi.

Gazetemize bir ödül daha

HALİL YATAR
 

Türk Sanayici ve İş Adamları Vakfı Verimlilik Platformu’nun 2019 yılı En Verimliler Ödülleri’ni alan kişi, kurum ve kuruluşlar belli oldu. Ankara Sanayi Odasında gerçekleşen ödül törenine birçok siyasinin yanı sıra, sivil toplum kuruluşlarının başkanları, gazeteciler ve bilim adamları katıldı. Ödül gecesinde yer alan diğer isimler ise şöyleydi:

Eski Merkez Bankası Başkanı Durmuş Yılmaz, Ankara Sanayi Odası Başkanı Nurettin Özdebir, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Fevzioğlu, Genç Girişim ve Yönetişim Derneği Başkanı Nezih Allıoğlu, Ostim Organize Sanayi Bölgesi Sanayici ve İşadamı ve Yöneticileri Derneği Başkanı Nedret Yener, Yatırımcı ve Sanayici İşadamları Derneği Başkanı Yıldıray Yoldar.
Törene katılan Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’a da ilgi büyüktü.
 

Verimlilik şirketler için hayati bir önem taşımaktadır
Açılış konuşmasını yapan Kutlu Tamay, tüm katılımcılara teşekkür ederek sözlerine başladı. Tamay, “Bu yıl dördüncüsünü düzenlemekte olduğumuz Geleneksel TÜSİAV Verimlilik Ödül Töreni’ne hepiniz hoş geldiniz. Hayatın her alanında kaliteyi arttıran, işlerin arzu edilen biçimde sürdürülmesini ve belirlenen hedeflere ulaşılmasını mümkün kılan verimlilik, şirketler için hayati bir önem taşımaktadır.

İşletmelerde üretim kaynaklarının israf edilmeden, en akılcı biçimde kullanılması verimliliği arttırmanın ana koşuludur. Verimlilik bir gelişme stratejisi olarak sürdürülebilir kalkınmayı ve büyümeyi sağlayacak en doğru yaklaşımdır. Örneğin, Malezya’nın Başkenti Kuala Lumpur’da 1990 yılında düzenlenen 7. Verimlilik Kongresinde tüm katılımcı ülkeler günümüz için ortaklaşa bir öngörüde bulunmuştur.

Ülkeler, 2000’li yılların başından itibaren verimlilik düşüncesinin sadece ekonomik hayatta değil, aynı zamanda politik hayatta da giderek önem kazanan bir noktada olacağını ve geleceğin başarılı politikacılarının ülkelerin verimlilik hareketine katkıda bulunan kişilerin arasından çıkacağı fikri üzerinde görüş birliği sağlanmıştır. Verimliliğin bütün bir ülkenin hayatını etkileyip değiştirebilecek bir güce dönüştürülebilmesi için ulusal düzeyde bir verimlilik hareketinin oluşturulması gerekmektedir. Bunun için ise toplumun bütün kesimlerinin aktif bir şekilde bu hareketin içerisinde yer alması gerekmektedir.” şeklinde konuştu.
 

Çünkü bize göre başarı ödüllendirilmelidir
Sözlerine devam eden Tamay, “Sayın konuklar TÜSİAV Verimlilik Platformu olarak biz her yıl olduğu gibi bu yılda verimli firmaları, kişileri ve kuruluşları araştırarak, değerlendirmeler yaptık. Önde gelen kuruluşlarla görüş alış-verişinde bulunduk. Bu çalışmalarımızın ışığında 2018 yılında kazandıkları başarılarla, yaptıkları katma değer ve sağladıkları istihdamla verimlilik ödüllerini hak eden kişileri belirledik ve şimdi de bu ödülleri hak eden kişileri ve kurumları sizlerin huzurunda ödüllendireceğiz.

Eğer onları zafere giden zorlu yolda biraz destekleyebilir ve teşvik edebilirsek bizler de gerçekten çok mutlu olacağız. Çünkü bize göre başarı ödüllendirilmelidir. Ulu önderimiz ve Başkomutanımız Mustafa Kemal Atatürk’ün başarı ile ilgili sözlerinden birini sizlerle paylaşmak isterim; ‘Muhterem Gençler, hayat mücadeleden ibarettir. Bundan dolayı hayatta yalnız iki şey vardır. Kazanmak ve yenilmek. Size, Türk Gençliği’ne terk edip bıraktığımız vicdani emanet, yalnız ve daima kazanmaktır ve eminim daima kazanacaksınız.

Milleti yükseltmek için yapılacak şeylerde, atılacak adımlarda kesinlikle tereddüt etmeyin. Milleti yükseltmek için dikilecek engellere hep birlikte engel olacağız. Bunun için beyinlerinize, irfanlarınıza, bilgilerinize, gerekirse bileklerinize, pazularınıza, bacaklarınıza başvuracak, fakat sonuçta mutlaka ve mutlaka o amaca varacağız… Bu millet, sizin gibi evlatlarıyla layık olduğu olgunluk derecesini bulacaktır.’ Sözü çok sevdiğim ve ilham aldığım bir sözdür. Değerli konuklar bu vesileyle bize bu platformu kurduran ve her zaman yanımızda o müthiş enerjisiyle adeta bir güç timsali olan, bilgi birikiminden yararlandığımız, Türkiye’nin duayen sivil toplumcusu Sayın Veli Sarıtoprak’a teşekkürlerimi sunuyorum. Ayrıca bu güzel salonu bizlere açtıkları için Ankara Sanayi Odasına, desteklerinden dolayı tüm TÜSİAV ailesine, bu gecenin düzenlenmesinde emeği geçen tüm sponsorlarımıza ve tüm değerli konuklarımıza desteklerinizden dolayı tekrar teşekkür ederim.” dedi.  
 

Bu zor zamanları aşacağımıza inanıyorum
Türkiye Sanayici İş Adamları Vakfı Genel Başkanı Veli Sarıtoprak ise “Son 3 aydır çoğuna sevgili Kutlu’yla beraber katıldığım yaklaşık 30’a yakın iş yerinin açılışında bulundum. Bazılarında değerli hemşerim Fethi Yaşar’da bana eşlik etti. İş yerlerinin açılışlarını zevkle, mutlulukla yapıyorum. Açılışlara koşa koşa gidiyorum. Açılışlar sayesinde bu sıkıntılı günleri aşacağımıza olan inancım çok daha güçleniyor. Bu açılışlara gittikçe inancım artıyor.” şeklinde konuştu. 
 

Ödül alanları yatırım yapan kişilerden seçtik
Geçtiğimiz yaz yaşadığı bir anıyla sözlerini tamamlayan Sarıtoprak, ödül alanları bu zor zamanlarda yatırım yapan, katma değer sağlayan kişilerden seçtiklerinin altını çizdi:
“Birçok şirkette üst düzey görev yaptım, sivil toplumcuyum. Bu ağustos ayında bir ilk okulu mezunundan ders aldım. Çok ilginç. Bodrum’da tatildeyim. Bodrum’da her Pazar günü torunlarıma taze balık getiririm. Bir Pazar günü gittim ama fırtına vardı. Çok acayip bir fırtına. Bütün balıkçılar teknelerini balıkçı sığınağına çekmişler. Dedim ki hiç deniz balığı yok mu? Dediler ki abi çiftlik balığı verelim size. Bende dedim ki Pazar günleri torunlarıma deniz balığı yediriyorum.

Oturdum bekliyorum belki bir balıkçı açılmıştır diye. Bir süre sonra hakikaten dalgaları yara yara bir balıkçı teknesi yaklaştı. Girdi balıkçı barınağına, tuttuğu balıkları getirdi. İlk sırada ben olduğum için ben oradan balıkları seçerken balıkçıya dedim ki sana helal olsun.Gidip bu havada balık tutmuşsun. Bir balıkçı da o biraz dengesizdir dedi. Neyse sonra baktım balıkları tutan balıkçı deniz kenarında duruyor. Yanına gittim, sana helal olsun Yalıkavak’taki balıkçıların yüz akısın, bu dalgalı denizde gittin balık tuttun dedim. Bu arada Afyon ağzıyla konuşuyorum yani Ege şivesiyle. Balıkçı döndü bana ne diyorsun abi sakin denizde herkes balık tutar önemli olan dalgalı denizde balık tutmak, azcık çılgın olacaksın dedi. Ve devamında ekmek kazanmak zor, verimli çalışacaksın verimli dedi. Verimliliği o adamın ağzından duymuştum. Gerçekten az önce sayın rektörüm de öyle dedi. Ödül alanları rahmetli arkadaşım Turgut Özakman’ın dediği gibi çılgın Türklerden seçtik.

Bu zor dönemde paralarını dövize yatıranı değil, yatırım yaparak istihdam sağlayanları seçtik. Onlara şükranlarımı sunuyorum. Sydney Smıth’in bir sözüyle konuşmamı sonlandırmak istiyorum; ‘Kabiliyetli kişiler, küçük bir cesaret sahibi olmadıkları için kaybolurlar’. Buradaki arkadaşlarımız hep cesaret sahibi arkadaşlar. Bu zor dönemde yatırım yapan insanlar. Emeği geçen herkesi kutluyorum.” diye konuştu. 

Ödül törenine katılan Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar gazetemize yaptığı açıklamada şunları söyledi:
“Verimlilik önemli. Artık ülkeler de şirketler de aileler de kaynakları zor buluyor. Kaynaklarını verimli kullanan devletler, şirketler, hatta belediyeler ayakta kalacaktır. Yenimahalle’de her vatandaşımızın yaşamaktan mutlu olduğu bir kenti oluşturmak için 10 senedir durmadan çalışıyoruz. 
Her kuruşu harcarken halkın menfaatini düşündüm. Buna büyük özen gösteriyorum. Tüm yönetenler buna özen gösterirse, kaynağı verimli kullanırsa Türkiye’nin kaynaklarının da herkese yeteceğine yürekten inanıyorum.” 

En Verimli Sanayi Odası Ödülü Ankara Sanayi Odasının oldu
En Verimli Sanayi Odası Ödülü Ankara Sanayi Odasının oldu. Ödülü Ankara Sanayi Odası Adına
Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Nurettin ÖZDEBİR aldı. 
En Verimli İşadamı ödülü IMMUNAT A.Ş. - Adnan AKAR’a, 
En Verimli İş Kadını ödülü Güzelgün Danışmanlık- Şerife Gürsel GÜZELGÜN’e
En verimli Turizm yatırımcısı ödülü -Sianji Otel Bodrum Recai ÇAKIR’a, 
En Verimli Bilişim Firması ödülü- Adres Bilgisayar Cem TUNÇ’a, 
En Verimli Sivil Toplum Destekçisi ödülü -Emel Uslu ATİK’e, 
En Verimli Büyüyen AVM ödülü- PODİİUM AVM’ye, 
En Verimli Gayrimenkul Danışmanlık Firması - Kırmızı Beyaz Gayrimenkul Ömer Sabri YOLAŞ’a, 
En Verimli Şehir Oteli ödülü- King Otel Cem KOÇYİĞİTOĞLU’na, 
En verimli Eğitim Kuruluşu Ödülü - HIRMIZY Group Mustafa HÜRMÜZLÜ’ye, 
En verimli Hukuk Bürosu Ödülü- Ulus & Ulus Hukuk Bürosu Avukat Hamdi Tahsin ULUS’a takdim edildi.
Ayrıca Prof.Dr. Hasan BİRİ–Koru Sağlık ve Turizm Grubu Yön.Kur. Bşk.- Prof. Dr. Ali SINAĞ-
Ankara Üniversitesi Teknokent Yön. Kur. Bşk. Vek. Gülşah SAATÇİ ve ‘Veli- SARITOPRAK Özel Ödülüne’ layık görülen isimler oldular.

Etiketler:
 
İKV'den AP'nin vize zammına tepki
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan birlik çağrısı
YORUMLAR
 Onay bekleyen yorum yok.

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Neleri kabul ediyorum: IP adresimin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın, yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
 

Bu haber henüz yorumlanmamış...

FACEBOOK YORUM
Yorumlarınızı Facebook hesabınız üzerinden yapın hemen onaylansın...
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
El sanatlarını yaşatmak bizim görevimiz
“Anadolu’nun Altın Elleri-3” isimli karma el sanatları sergisi sanatseverlerle, ...
Trabzon Günlerine yoğun ilgi
Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen ‘Trabzon Tanıtım Günleri’ başladı. ...
Bir karış toprağın ve bir damla suyun hesabı tutulmalı
Dijital Dönüşüm Zirvesi’nde tarımdaki dijitalleşme dönemine dikkati çeken ...
 
Turizm haftası etkinlikleri coşkuyla devam ediyor
Çankaya İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından düzenlenen etkinliğe ...
"Belediye Başkanımızın işçinin iradesine saygı duyacağına inanıyoruz"
Öz Taşıma-İş Sendikası Genel Başkanı Mustafa Toruntay, basın mensuplarıyla ...
Söz verdikleri projeleri bir an evvel başlatmalılar
Ankara Bölgesi Veteriner Hekimler Odası Başkanı Hüseyin Tanrıverdi, “Seçim ...
 
Kendi sistemimizi üreterek dışa bağımlılıktan kurtuluyoruz
“Akıllı sistemleri, sosyal hayatın içerisine taşıyoruz” diyen MİA Teknoloji ...
Taze kekiğin tam zamanı
Sofraların vazgeçilmezlerinden olan ve 100 gr fiyatı 16 TL’den başlayan ...
En büyük ilaç inanç
DMD hastası Erhan Kahraman, “Doktorlar, 20 yaşıma gelmeden öleceğimi söylemişti. ...
 
TİCARİ HAYAT GAZETESİ
ARŞİV
ÇOK OKUNANLAR
YAZARLAR
Duran AKKAYA
Duran AKKAYA
KİRAZ, FINDIK, İNCİR, KAYISI ÜRETİMİNDE İLK SIRADAYIZ
Bünyamin ALTINTAŞ
Bünyamin ALTINTAŞ
ENFLASYON BEKLENTİLERİ ÜZERİNE
Nesrin ÖZOĞLU
Nesrin ÖZOĞLU
İNSANA CAN OLMAK
Seda TOLMAÇ
Seda TOLMAÇ
DOĞAYA MÜDAHALE EDERKEN YOK OLAN BİZLERİZ
Hatice TOPÇU
Hatice TOPÇU
EKOLOJİK DENGENİN BOZULMASI VE İNSANLIĞIN GELECEĞİ
Esra SARI
Esra SARI
SAĞLIKLI BESLENEMEME SORUNSALI
Oğuzhan SARI
Oğuzhan SARI
GERİ DÖNÜŞTÜR
Arda ÇELİK
Arda ÇELİK
İDEAL ROL MODELLER!
Şira Yıldız ASAN
Şira Yıldız ASAN
SADE YAŞAMAK- 2
Ömer AĞAÇLI
Ömer AĞAÇLI
7 NEFS, 7 AKIL MERTEBELERİ
Burcu ŞEN
Burcu ŞEN
Cilt bakımında yapılan hatalar
Av. Zeynep YETİŞGİN
Av. Zeynep YETİŞGİN
KARŞILIKSIZ ÇIKAN ÇEKTE ALACAKLININ HAKLARI
Mert Can DUMAN
Mert Can DUMAN
ÇİN ARTIK SERT OYNUYOR
R Bülend KIRMACI
R Bülend KIRMACI
ATATÜRK EN BÜYÜK İKTİSATÇIDIR -2
İsmail CİNGÖZ
İsmail CİNGÖZ
YENİ SAVAŞ SİLAHI: MÜLTECİLER
Mustafa YILDIZ
Mustafa YILDIZ
FAİL İLE FİİLİ ARASINDAKİ DENGE
Halil YATAR
Halil YATAR
YAZ SONUNDA GELDİ
Prof.Dr. Esat ARSLAN
Prof.Dr. Esat ARSLAN
KAYIKÇI DEĞİL "MEKTUP KAVGASI"
Gülçin KARLI İPEK
Gülçin KARLI İPEK
İLKLERİN KADINI SABİHA RIFAT GÜRAYMAN
Hicret TÜRKMAN
Hicret TÜRKMAN
KOMŞULUK ÖLMESİN
Hasan AKGÜL
Hasan AKGÜL
YEREL SEÇİMLER İÇİN BİR DEĞERLENDİRME
Ceren Tuğçe ÖZDEMİR
Ceren Tuğçe ÖZDEMİR
ENDİŞE VERİCİ!
Gamze Nur ERGİL
Gamze Nur ERGİL
BABA’YA İTHAFEN
Dursun ERKILIÇ
Dursun ERKILIÇ
LİBAS
Fatma Sena YAMAN
Fatma Sena YAMAN
SEVİNCİ ŞÜKÜR, ÜZÜNTÜSÜ SABIR
Serkan KUMDAKÇI
Serkan KUMDAKÇI
SEYRE DEVAM
Can Berk KANAT
Can Berk KANAT
DİŞİYİ KİŞİ YAPALIM!
Esra  YAZDIÇ DEMİR
Esra YAZDIÇ DEMİR
ŞALVARIYLA KÜRSÜYE ÇIKIYOR, AKADEMİSYENLERİN YAPAMADIĞINI YAPIYOR
Şahap YILMAZ
Şahap YILMAZ
İŞ PLANI NEDEN ÖNEMLİ?
Ali Asker DEMİRHAN
Ali Asker DEMİRHAN
YENİ TORBA KANUN TASARISININ VERGİ HÜKÜMLERİ
Mehmet GÖKTÜRK
Mehmet GÖKTÜRK
GERÇEĞİ HAKARET SAYMAK!
Abdurrahman SAĞKAYA
Abdurrahman SAĞKAYA
DEVLET HİZMET SATIN ALMALI
Oktay TAŞ
Oktay TAŞ
İŞİMİZ FİYAKA!
Cihangir TÜRKMEN
Cihangir TÜRKMEN
İHTİYAÇLARIM VE REFERANDUM
İsmet ORHAN
İsmet ORHAN
ÜÇ MUAMMADA... İLKLER NELER OLUYOR?
Sedat ERİŞ
Sedat ERİŞ
HALKIN BİLİNÇALTINDAKİ SORULAR-4
ÇOK YORUMLANANLAR
FACEBOOK'TA TİCARİ HAYAT
Ana Sayfa Gündem Ekonomi Şirketler Özel Haber Ankara Röportaj Sağlık
KünyeHakkımızda KünyeKünye İletişimİletişim FacebookFacebook TwitterTwitter Google+Google+ RSSRSS Sitene EkleSitene Ekle Günün HaberleriGünün Haberleri
Maxiva