ANA SAYFA GÜNDEM EKONOMİ ŞİRKETLER ÖZEL HABER ANKARA RÖPORTAJ SAĞLIK VİDEOLAR
Kralların yiyeceği 'trüf' Kahramanmaraş'ta üretilecek
Kralların yiyeceği "trüf" Kahramanmaraş'ta üretilecek
Memleket hasretini ahşaba işliyor
Memleket hasretini ahşaba işliyor
24 meyve ve sebze toptancısına soruşturma
24 meyve ve sebze toptancısına soruşturma
Mamak, Türkiye’ye model olacak
Mamak, Türkiye’ye model olacak
Çankaya’da ‘Halk Kart’ Ailesi büyüyor
Çankaya’da ‘Halk Kart’ Ailesi büyüyor
HABERLER>GÜNDEM
12 Temmuz 2018 Perşembe - 12:20

FETÖ'nün suikast timi güneş yüzü göremeyecek

FETÖ'nün darbe teşebbüsü sırasında Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik suikast girişiminde bulunup 2 polisi şehit eden örgütün suikast timi 7,5 ay süren dava sonunda ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı.

FETÖ nün suikast timi güneş yüzü göremeyecek

Derlenen bilgilere göre, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe teşebbüsü sırasında Özel Kuvvetler, Sualtı taarruz (SAT) ve Muharebe Arama Kurtarma (MAK) ekiplerinden oluşan suikast timi, Muğla'nın Marmaris ilçesine gelerek Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın konakladığı oteli 3 helikopterden ateş altına aldı.

Otel üzerinde bir süre havada kalan helikopterlerden maskeli ve ağır silahlar taşıyan gruplar indi. Bunun üzerine bölgeye polis ekipleri sevk edildi, çıkan çatışmada 10 kişi yaralandı. Yaralıları hastaneye kaldırmak üzere bölgeye gönderilen sağlık ekiplerine de darbeci askerlerce ateş edildi.

Çatışma sırasında yaralananlardan polis memuru Nedip Cengiz Eker ve Cumhurbaşkanlığı koruma polisi Mehmet Çetin şehit oldu. Sabah saatlerine kadar devam eden çatışmalarda darbeci askerler, İçmeler mevkisindeki ormanlık alana kaçtı.

Güvenlik güçleri, kaçan askerleri yakalamak için yoğun çaba harcadı, hava ve karadan yürütülen operasyonda ormanlık alanlar didik didik tarandı.

Özel Kuvvetler Taburu, Muğla İl Jandarma Komutanlığı ve Bornova 2. Jandarma Komando Tugay Komutanlığından özel eğitimli ve tamamı rütbelilerden oluşan askerler, özel harekat polisleri, 6 helikopter, 3 uçak ve 2 insansız hava aracının da desteğiyle bölgede 17 gün boyunca arama çalışması yürütüldü.

Operasyon sürecinde sahil güvenlik botları da Simi Adası ile Bozburun ve Datça koylarını denizden ısıya duyarlı kameralarla tararken, askerler koylarda mayın dedektörleriyle çalışma icra etti. Darbeci askerlerin Yunanistan'a kaçma ihtimali üzerine Deniz Kuvvetlerine ait 3 gemi de arama çalışmasına katıldı.

"Arazi karış karış tarandı"

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kaldığı otele düzenlenen saldırının ardından Marmaris'teki İçmeler mevkisi ile Ula ilçesine bağlı Akyaka, Akçapınar ve Şirinköy mahallelerindeki 50 kilometrelik alan 17 gün boyunca karış karış tarandı. Vatandaşlardan gelen ihbarlar doğrultusunda da bölgedeki ormanlık alanlar, tarım arazileri ve boş evlere çok sayıda operasyon düzenlendi.

Eski yarbay Yücel Ekizoğlu, pilot üsteğmen Haydar Murat Özden ve albay Cenk Bahadır Avcı Muğla, Gaziemir 3. Havacılık Alayında görevli kurmay pilot albay Murat Dağlı, Çiğli 2. Ana Jet Üs Komutanlığında görevli pilot albay Zeki Göçmen, İstanbul 4. Kara Havacılık Alayında görevli kara havacı yarbay Davut Uçum, kurmay hava yüzbaşı Ali Aktürk, Gaziemir 3. Kara Havacılık Alayında görevli astsubay üstçavuş Murat Gösterit, astsubay üstçavuşlar Ahmet Koçan ve Aydın Özsıcak ile İstanbul Harp Akademilerinde görevli yüzbaşı Mehmet Cantaz İzmir'de 16 Temmuz'da gözaltına alındı. Darbeci 11 asker, Muğla'da tutuklandı.

Marmaris'te 17 Temmuz'da ormanlık alanda yakalanan eski hava kurtarma astsubay kıdemli üstçavuşlar Yakup Özcan ve Ekrem Benli'nin de tutuklanması kararlaştırıldı.

Otele düzenlenen saldırıda helikopterden suikast timini yöneten tuğgeneral Gökhan Şahin Sönmezateş ise 18 Temmuz'da Ankara'da yakalanarak Muğla'ya getirildi. Sönmezateş, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Üsteğmen Hasan Arslanbay ve astsubay Serkan Elçi, 19 Temmuz'da İzmir Emniyet Müdürlüğüne teslim oldu. Arslanbay ve Elçi de Muğla'da tutuklandı. Saldırıyı düzenleyen askerler arasında yer aldığı belirlenen üsteğmen Ali Sarıbey ise 21 Temmuz'da sivil kıyafetle Muğla'nın Ula ilçesinde gözaltına alındı. Sarıbey, Muğla'da tutuklanarak cezaevine gönderildi.

"FETÖ'nün paşası" menfezde yakalandı

Operasyonu geniş bir katılımla Ula'ya kaydıran ekipler, 25 Temmuz'da Marmaris-Muğla karayolu Çetibeli Mahallesi Gökçe Yokuşu mevkisinde MAK timinden binbaşı Taner Berber ve başçavuş Zekeriya Kuzu ile astsubay İlyas Yaşar, astsubay Gökhan Güçlü, astsubay üstçavuş Erkan Çıkat, astsubay kıdemli başçavuş Ömer Faruk Göçmen ve astsubay kıdemli başçavuş Abdulhamit Gülerden'i bir menfezde saklanırken yakaladı. Başçavuş Kuzu'nun da aralarında bulunduğu darbeci askerler tutuklandı.

Ekiplerin çemberi daraltarak Akyaka, Akçapınar ve Şirinköy mahallelerindeki 20 ayrı noktada hava ve karadan düzenledikleri gece operasyonunda ise (31 Temmuz'u 1 Ağustos'a bağlayan gece) binbaşı Şükrü Seymen ile Enes Yılmaz, Ergün Şahin, İsmail Yiğit, Mehmet Demir, Muhammet Burak İpek, Murat Köse, Bahadır Sagun, Mehmet Öztürk, Mustafa Serdar Özay ve Muammer Gözübüyük gözaltına alındı. Ormanlık alanda ağacın üzerinde yakalanan darbeci askerlerden biri, bulunduğu yerden inmemek için uzun süre güvenlik güçlerine direndi.

Darbeci askerlerden biri aranıyor

Helikopterleri Marmaris'e gönderen ve darbe girişimi sırasında en kanlı saldırıların talimatını veren eski yarbay Özcan Karacan ise 13 ay sonra Antalya'da yakalandı. Saldırıya katıldıktan sonra kaçan darbeci askerlerden eski yüzbaşı Burkay Karatepe ise aranıyor.

Suikast için cephanelik getirilmiş

Askerlerin kaçışları sırasında bıraktıkları ve üst aramalarında ele geçirilenler ise yanlarında cephanelik taşıdıklarını gözler önüne serdi.

Yakalanan darbeci askerlerle 22 HK 416 cal piyade tüfeği, bir M4 piyade tüfeği, 6 bomba atar ve 22 fişeği, 5 baretta, birer de Sig Sauer ve Glock marka tabanca, 3 bin 874 uzun namlulu silah fişeği, 668 tabanca fişeği, 11 el bombası, 15 gündüz ve 7 gece görüş dürbünü, uzun namlulu silahlara ait 856 kovan ve 103 şarjör, 34 tabanca şarjörü, 20 çelik ve 9 hücum yeleği, 2 komando bıçağı, 23 kompozit balistik başlık, 4 askeri amaçlı fener, 18 koruyucu iç yelek, 39 çelik yeleklerde kullanılan seramik plaka, 30 uzun namlulu silah fişeklerine ait çekirdek, 7 plastik kelepçe, 2 haberleşme cihazı, 11 telsiz, 43 dizlik, 2 dirseklik, 3 baş lambası, 2 cep telefonu, 16 kırılmış cep telefonu parçası, 4 sırt çantası, bir aksiyon baş kamerası, 2 rütbeli kamuflaj üst gömleği, fıstık ezmesi, 2 motorcu maskesi, 3 Marmaris haritası, 3 tabanca fişek kutusu, 3 telsiz kod listesi, 2 serum takımı, telefon şarj aleti, 3 HK tüfek ayaklığı, kullanıldığında ışık veren 5 çubuk, bir tespih ve 4 cüzdan ele geçirildi.

İddianame 18 Kasım 2016'da kabul edildi

Başkan Erdoğan'a yönelik suikast girişimi ve 2 polisin şehit edildiği saldırıya ilişkin Muğla Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan 211 sayfalık iddianame, Muğla 2. Ağır Ceza Mahkemesince 18 Kasım 2016'da kabul edildi. Yaklaşık 4 ayda tamamlanan iddianamede, 74 mağdur ve müşteki ile 47 sanık yer aldı.

Türk Ceza Kanunu'nun ilgili maddesindeki "örgüt yöneticileri, örgütün faaliyeti çerçevesinde işlenen bütün suçlardan dolayı ayrıca fail olarak cezalandırılır." hükmü gereğince FETÖ elebaşı Fetullah Gülen iddianamede "bir numaralı şüpheli" sıfatıyla tanımlandı.

İddianamede, 47 sanığın "Cumhurbaşkanına suikast", "anayasayı ihlal", "yasama organına karşı suç", "hükümete karşı suç", "silahlı terör örgütü yöneticisi olma", "yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle kasten öldürme", "yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle kasten öldürmeye teşebbüs etme", "kasten öldürmeye teşebbüs", "zincirleme şekilde cebir ve tehdit kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma", "neticesi sebebiyle ağırlaşmış yaralama", "zincirleme şekilde silahla tehdit", "Cumhurbaşkanına hakaret", "zincirleme şekilde kamu görevlisine görevi nedeniyle hakaret", "kamu malına zarar verme", "mala zarar verme", "nitelikli olarak konut dokunulmazlığının ihlali" ve "nitelikli yağma" suçlarından cezalandırılmaları istendi.

Hain saldırıyı gerçekleştiren suikast timindeki darbeci askerler için en az 6'şar kez ağırlaştırılmış müebbet talep edildi.

FETÖ'nün suikast timine ceza yağdı

Muğla 2. Ağır Ceza Mahkemesinde 20 Şubat 2017'de başlayan yargılama 4 Ekim 2017'de karara bağlandı.

Sanıklardan 31'ine 4'er ve 3'üne birer kez ağırlaştırılmış müebbet, birine 4, birine 3, 4'üne ise birer defa müebbet hapis cezası veren Muğla 2. Ağır Ceza Mahkemesi, bir sanığı 18 yıl, başka bir sanığı ise 15 sene hapis cezasına mahkum ederken, bir sanığın ise beraatine karar verdi. Davanın bir numaralı sanığı FETÖ elebaşı Fetullah Gülen, firari eski yüzbaşı Burkay Karatepe ve 13 ay sonra yakalanan eski yarbay Özcan Karacan ile Çiğli 2. Ana Jet Üssü Komutanı eski albay Ramazan Elmas'ın ise dosyası ayrıldı.

"Menfez paşası"na da "Hero" tişörtlüye de ömür boyu hapis

Sözde "yurtta sulh konseyi"nde yer alan, suikast girişimini planlayıp saldırıyı yöneten davanın iki numaralı sanığı eski tuğgeneral Gökhan Şahin Sönmezateş ile yerdeki suikast timini yöneten Özel Kuvvetler ekibinin başındaki eski binbaşı Şükrü Seymen, MAK ekibinin başındaki eski binbaşı Taner Berber ve FETÖ'nün "Çiğli üs imamı" olarak anılan eski başçavuş Zekeriya Kuzu'ya 4'er kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildi.

"Anayasayı ihlal", "Cumhurbaşkanına suikast" ve 2 kez "yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle kasten öldürme" suçunu işlediği gerekçesiyle 4 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılan "menfez paşası" lakaplı Zekeriya Kuzu ayrıca "Cumhurbaşkanına hakaret", "nitelikli kasten yaralama", "nitelikli konut dokunulmazlığını i?hlal", "nitelikli kişiyi hürriyetinden yoksun kılma" ve 3 ayrı "nitelikli yağma"dan da toplam 82,5 yıl hapisle cezalandırıldı.

Zekeriya Kuzu ile beraber menfezde yakalanan ve davada "Hero" yazılı tişörtle duruşmaya gelince salondan atılan eski MAK üyesi Gökhan Güçlü'ye de "Anayasayı ihlal", "Cumhurbaşkanına suikast" ve 2 kez "yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle kasten öldürme" suçunu işlediği gerekçesiyle 4 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildi. Güçlü ayrıca "nitelikli kasten yaralama"dan 6 yıl, "nitelikli konut dokunulmazlığını i?hlal"den 18 ay, "nitelikli kişiyi hürriyetinden yoksun kılma"dan 18 yıl hapse mahkum edildi.

Suikast girişimini planlayan ve timi yöneten eski tuğgeneral Gökhan Şahin Sönmezateş "Anayasayı ihlal", "Cumhurbaşkanına suikast" ve 2 kez "yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle kasten öldürme" suçunu işlediği gerekçesiyle 4 kez ağırlaştırılmış müebbet, "nitelikli kasten yaralama" suçundan 6 yıl, "nitelikli kişiyi hürriyetinden yoksun kılma" suçundan 18 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Yerdeki suikast timini yöneten eski binbaşı Şükrü Seymen'e ise "Anayasayı ihlal", "Cumhurbaşkanına suikast" ve 2 kez "yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle kasten öldürme" suçunu işlediği gerekçesiyle 4 kez ağırlaştırılmış müebbet, "Cumhurbaşkanına hakaret"ten 3 yıl, "nitelikli kasten yaralama"dan 6 yıl, "nitelikli konut dokunulmazlığını i?hlal"den 18 ay, "nitelikli kişiyi hürriyetinden yoksun kılma"dan 18 yıl hapis cezası verildi.

Yazıcıoğlu'nun helikopterinin parçalarını sökenlere de müebbet

Suikast girişimi davasında ağırlaştırılmış müebbet ve müebbet hapis cezası verilen sanıklar arasında, BBP'nin kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun Kahramanmaraş'ta 2009'da düşen helikopterindeki bazı özel parçaları söktükleri öne sürülen eski yarbay Davut Uçum ve astsubay Aydın Özsıcak da yer aldı.

Uçum, "Anayasayı ihlal", "Cumhurbaşkanına suikast" ve 2 kez "yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle kasten öldürme" suçunu işlediği gerekçesiyle 4 kez ağırlaştırılmış müebbet, "nitelikli kasten yaralama"dan 6 yıl, "nitelikli kişiyi hürriyetinden yoksun kılma"dan 18 yıl, Özsıcak ise "Anayasayı ihlal" suçundan müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

Üzerinde "H.E" bedduaları yazılı not bulunan ve helikopterden ateş ettiği belirlenen, aynı zamanda helikopterde vurularak Çiğli'ye kaçan Haldun Gülmez'e de "Anayasayı ihlal", "Cumhurbaşkanına suikast" ve 2 kez "yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle kasten öldürme" suçunu işlediği gerekçesiyle 4 kez ağırlaştırılmış müebbet, "nitelikli kasten yaralama" suçundan 6 yıl, "nitelikli kişiyi hürriyetinden yoksun kılma" suçundan 18 yıl hapis cezası verildi.

Dosya istinafta

Muğla 2. Ağır Ceza Mahkemesince karara bağlanan dava dosyası, İzmir Bölge Adliye Mahkemesine gönderildi. Dosya kapsamında 37 sanık hakkındaki istinaf başvurusu reddedildi, 5 sanığın kararı ise bozuldu. İzmir Bölge Adliye Mahkemesi 2. Ceza Dairesi, aralarında Gökhan Şahin Sönmezateş, Şükrü Seymen, Taner Berber ve Zekeriya Kuzu'nun da bulunduğu 37 sanık hakkında verilen ceza kararlarını onadı.

Yerel mahkemenin "Cumhurbaşkanına suikast" suçundan beraat kararı verdiği sanıklar Haydar Murat Özden, Aydın Özsıcak, Murat Gösterit ve Ahmet Koçan'ı bu suçtan ayrı ayrı müebbet hapis cezasına çarptıran daire, Cenk Bahadır Avcı'ya ise "Cumhurbaşkanına suikasta yardım etmek" suçundan 12 yıl 6 ay hapis cezası verdi.

Sanıklar Özsıcak, Gösterit ve Koçan, "kişiyi yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle kasten öldürmek", "kasten öldürmeye teşebbüs", "nitelikli kasten yaralama" ve "kişiyi hürriyetinden yoksun kılmak" suçlarından ayrı ayrı ikişer kez müebbet ve toplam 35'er yıl hapis cezasına çarptırıldı. Dosyalar, kararın yazılmasının ardından Yargıtaya gönderilecek.  

 
Fındık işçisinin yevmiyesi belirlendi
 
FETÖ'cüler 'kelimelik' oyunuyla haberleşmiş
YORUMLAR
 Onay bekleyen yorum yok.

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Neleri kabul ediyorum: IP adresimin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın, yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
 

Bu haber henüz yorumlanmamış...

FACEBOOK YORUM
Yorumlarınızı Facebook hesabınız üzerinden yapın hemen onaylansın...
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
Dikey Geçiş Sınavı 81 ilde yapılacak
ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Mahmut Özer, "Gençlerimizin bu sınava erişimlerini ...
Adnan Oktar'ın kanalı A9 TV'ye ceza üstüne ceza
RTÜK, kamuoyunda "Adnan Hoca" olarak bilinen Adnan Oktar'ın sahibi olduğu ...
Diyanet'in kurban kesim bedeli belli oldu
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, 2018 yılı vekalet yoluyla kurban kesim bedelinin ...
 
Lise tercihleri için yarın son gün
Milli Eğitim Bakanlığınca, 2 Temmuz'da alınmaya başlanan liselere yerleştirme ...
Basketbolun duayeni vefat etti
Antalya'da kalp krizi geçiren Türk basketbolunun duayenlerinden Doğan Hakyemez, vefat etti.
FETÖ şüphelileri sınırda yakalandı
Edirne'de Yunanistan'a kaçma girişimindeki FETÖ şüphelisi ve eşi, askeri ...
 
Erdoğan NATO Zirvesi'nde
Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan, 29 ülke liderinin katılımıyla başlayan ...
Meclis, yarın 28. Başkanını seçecek
TBMM Genel Kurulunda, yarın TBMM Başkanlık Seçimi yapılacak.
Adnan Oktar'ın mal varlığına el konuldu
İstanbul merkezli 4 ilde, Adnan Oktar grubuna yönelik operasyonda 235 ...
 
TİCARİ HAYAT GAZETESİ
ARŞİV
ÇOK OKUNANLAR
YAZARLAR
Esra SARI
Esra SARI
TÜRKLER'İN KURALLARA UYMAMA SORUNSALI
Prof.Dr. Esat ARSLAN
Prof.Dr. Esat ARSLAN
SİYASETTE KATILIMCILIK
Bünyamin ALTINTAŞ
Bünyamin ALTINTAŞ
SU KITLIĞI KAPIDA
Halil YATAR
Halil YATAR
21 MART DÜNYA DOWN SENDROMU FARKINDALIK GÜNÜ
Şira Yıldız ASAN
Şira Yıldız ASAN
GÜZELLİK TİCARETİ
Ömer AĞAÇLI
Ömer AĞAÇLI
GEÇMİŞ KÜLTÜR DİN OLMUŞ (ORTA ÇAĞ DİNDARLIĞI)
Mustafa YILDIZ
Mustafa YILDIZ
SEÇİMLERDE SÖYLEMLER DEĞİŞSE DE ÇIKAN SONUÇLAR AYNI OLUYOR
Burcu ŞEN
Burcu ŞEN
TOPLUMSAL CİNSİYETÇİLİK
Mert Can DUMAN
Mert Can DUMAN
YAŞLANIYORUZ
R Bülend KIRMACI
R Bülend KIRMACI
SEÇİMLER VE KADIN ADAYLAR
İsmail CİNGÖZ
İsmail CİNGÖZ
YENİ ZELANDA KATLİAMI VE TÜRK DÜŞMANLIĞI
Duran AKKAYA
Duran AKKAYA
TÜKETİCİ OLARAK HAKLARIMIZI ÖĞRENMELİYİZ
Seda TOLMAÇ
Seda TOLMAÇ
ALIM GÜCÜ DÜŞÜYOR MU?
Gülçin KARLI İPEK
Gülçin KARLI İPEK
İLKLERİN KADINI SABİHA RIFAT GÜRAYMAN
Hicret TÜRKMAN
Hicret TÜRKMAN
KOMŞULUK ÖLMESİN
Hasan AKGÜL
Hasan AKGÜL
YEREL SEÇİMLER İÇİN BİR DEĞERLENDİRME
Ceren Tuğçe ÖZDEMİR
Ceren Tuğçe ÖZDEMİR
ENDİŞE VERİCİ!
Gamze Nur ERGİL
Gamze Nur ERGİL
BABA’YA İTHAFEN
Dursun ERKILIÇ
Dursun ERKILIÇ
LİBAS
Fatma Sena YAMAN
Fatma Sena YAMAN
SEVİNCİ ŞÜKÜR, ÜZÜNTÜSÜ SABIR
Serkan KUMDAKÇI
Serkan KUMDAKÇI
SEYRE DEVAM
Can Berk KANAT
Can Berk KANAT
DİŞİYİ KİŞİ YAPALIM!
Esra  YAZDIÇ DEMİR
Esra YAZDIÇ DEMİR
ŞALVARIYLA KÜRSÜYE ÇIKIYOR, AKADEMİSYENLERİN YAPAMADIĞINI YAPIYOR
Şahap YILMAZ
Şahap YILMAZ
İŞ PLANI NEDEN ÖNEMLİ?
Ali Asker DEMİRHAN
Ali Asker DEMİRHAN
YENİ TORBA KANUN TASARISININ VERGİ HÜKÜMLERİ
Nesrin ÖZOĞLU
Nesrin ÖZOĞLU
NE OLACAK BU TURİSTLERİN HALİ!
Mehmet GÖKTÜRK
Mehmet GÖKTÜRK
GERÇEĞİ HAKARET SAYMAK!
Abdurrahman SAĞKAYA
Abdurrahman SAĞKAYA
DEVLET HİZMET SATIN ALMALI
Oktay TAŞ
Oktay TAŞ
İŞİMİZ FİYAKA!
Cihangir TÜRKMEN
Cihangir TÜRKMEN
İHTİYAÇLARIM VE REFERANDUM
İsmet ORHAN
İsmet ORHAN
ÜÇ MUAMMADA... İLKLER NELER OLUYOR?
Sedat ERİŞ
Sedat ERİŞ
HALKIN BİLİNÇALTINDAKİ SORULAR-4
ÇOK YORUMLANANLAR
FACEBOOK'TA TİCARİ HAYAT
Ana Sayfa Gündem Ekonomi Şirketler Özel Haber Ankara Röportaj Sağlık
KünyeHakkımızda KünyeKünye İletişimİletişim FacebookFacebook TwitterTwitter Google+Google+ RSSRSS Sitene EkleSitene Ekle Günün HaberleriGünün Haberleri
Maxiva