ANA SAYFA GÜNDEM EKONOMİ ŞİRKETLER ÖZEL HABER ANKARA RÖPORTAJ SAĞLIK VİDEOLAR
Evi alkol imalathanesine çevirmişler
Evi alkol imalathanesine çevirmişler
Bakan Pakdemirli'den gençlere tavsiye
Bakan Pakdemirli'den gençlere tavsiye
Yeni uygulama geliyor
Yeni uygulama geliyor
Kapanmayan kütüphane sayısı 5'e ulaştı
Kapanmayan kütüphane sayısı 5'e ulaştı
Saldırı için gönderilen PKK'lı terörist yakalandı
Saldırı için gönderilen PKK'lı terörist yakalandı
HABERLER>ÖZEL HABER
14 Mayıs 2018 Pazartesi - 07:42

Altındağ kalplerde iz bıraktı

Altındağ Belediyesi’nin 2017 yılına damga vuran yatırımları Cemil Meriç Kültür Merkezi’nde görsel bir şölenle paylaşıldı. Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, “Her yıl sunumumuzun bir konsepti oluyor. Bu yıl ‘Kalplerde İz Bıraktık’ mesajı ile karşınıza çıktım.” dedi.

Altındağ kalplerde iz bıraktı

HALİL YATAR

Altındağ Belediyesi’nin 2017 yılına damga vuran yatırımları Cemil Meriç Kültür Merkezi’nde görsel bir şölenle paylaşıldı. Tiryaki “2017’de Altındağ’da neler yapıldı?” başlığı ile gerçekleştirdiği sunumda son 13 yılda Altındağ’daki fiziki, kültürel ve sosyal değişimi aktardı. Kalabalık bir davetli topluluğunun katıldığı toplantı, 2017 yılında yapılan çalışmaları aktaran, Altındağ’ın 13 yıl önceki görüntülerine de yer veren  ‘iz bırakmak’ temalı etkileyici bir belgesel ile başladı. ‘2017 Faaliyet Sunumu’nu aralarında Ak Parti Ankara Milletvekili Nevzat Ceylan, Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu Başkanı Bendevi Palandöken ve Ankara Ticaret Odası Başkanı Gürsel Baran’ın da olduğu siyaset ve bürokrasi dünyasından çok sayıda davetli izledi. Altındağ’da gelenekselleşen yıllık faaliyet sunumuna Altındağlıların da ilgisi büyük oldu.  

“Altındağ Ankara’nın başkentidir”
Sözleri zaman zaman alkışlarla kesilen Tiryaki, sahnede etkileyici bir performansla seyircileri bazen 13 yıl öncesine, bazen Cumhuriyetin ilk yıllarına taşıdı. Hüznün, gülümsemenin, heyecanın birbirine karıştığı gecede “Ankara Türkiye’nin, Altındağ Ankara’nın başkentidir” diyen Tiryaki “Değişime ayak uydurabilen ve bunu ‘sürdürülebilir’ hale getiren kurumlar başarıya ulaşır. Bu da kuşkusuz, kurumun marka değerini oluşturur. Bugün Altındağ Belediyesi, hem Ankara’da hem Türkiye’de bir marka değeri oluşturdu. Her gün marka projelerimizle Altındağ’da bir önceki yıldan daha büyük işlere imza atmanın gururunu yaşıyoruz. Bu gurur, Altındağlıların ve Ankaralıların gururudur. Geçirmiş olduğumuz zorlu dönemlere rağmen, değişen ve güçlenen yapımızla, kaliteli hizmet ve kurumsal yönetim anlayışımızı devam ettirerek, Altındağ’a, Ankara’ya ve Türkiye’ye değer katmayı sürdürüyoruz” ifadelerini kullandı. 

Tiryaki, “Kalplerde iz bıraktık, mesajı ile karşınıza çıktım”
Tiryaki; “Her yıl Altındağ Belediyesi’nin salonunda belediyenin bir yıllık faaliyetleri görüşüldükten sonra hesap verebilirlik anlamında bu tür bir organizasyonla neler yaptığımızı paylaşıyoruz. Altındağlılara hesap vermek istiyoruz. Bu yıl 13’üncü defa Altındağlıların karşısına çıkıyoruz. Farklı mahallelerinde Altındağlı hemşerilerimize ve kıymetli misafirlerimize bir kez daha şükranlarımı sunuyorum. Her yıl sunumumuzun bir konsepti oluyor. Bu yıl ‘kalplerde iz bıraktık’ mesajı ile karşınıza çıktım.” dedi.

“İş kapıları açtık ve istihdam verdik”
Bugüne kadar enkaz edebiyatı yapmadıklarını ve yapmayacaklarını da vurgulayan Tiryaki, “Yüzde 70’i imarsız, yüzde 85-90 oranında gecekondularla kaplı bir ilçeydi Altındağ. Belediyenin sadece birkaç tesisi ve hiçbir inşaatın yapılmadığı, ruhsat verilmediği ilçeden bugünlere nasıl geldiğimizi paylaşacağız bu gece. Belediyeyi dizayn etmeye başladığımızda bizi eleştirmişlerdi. Yeni bir belediye kurmaya başladık. Bu yeniliğin adına ‘Değişim Yönetimi Modeli’ adını verdik. Bu modelin bütün belediyelerde uygulanabilir olduğu ortaya çıktı ve birçok belediye bizim modelimizi kullandı. 2004 yılından itibaren modelimiz ile Belediyemizin teşkilat, personel ve mali yapısını değiştirip, fiziki ve sosyal dönüşümü başlattık. Tüm kaynakları Altındağ’a yönelttik. Kaynaklarımız ilk yıllarda borçlara gidiyor ve halk için yatırım yapamıyorduk. Biz bugün geldiğimiz noktada yeni modelimiz ile borçlarını ödeyemeyen belediyeden dönüşerek çok sayıda Altındağlı vatandaşlara iş kapıları açtık ve istihdam verdik.” ifadesini kullandık.

“Biz taşeron firma kullanmadık”
“Biz taşeron firma kullanmadık.” diyen Veysel Tiryaki sözlerine şöyle devam etti:
 “Hükümetimizin uyguladığı yönetimi 11 yıl önce uygulamaya koymaya başladık. 118 mahalleyi 26 mahalleye indirdik. Bu tür yeniden yapılanmaya gitmeseydik halkımız ve Altındağımız için para harcayamayacaktık. Bugüne kadar araç kiralama yapmadık. Bütün araç gereçlerimiz, iş makineleri, asfalt makineleri dahil kendi malımız. Yerel yönetimlerde binek araçları kiralamak moda oldu. Bizim araçlarımızın hepsi yeni ve kendimizin. Bugün gelinen noktada hiçbir kurum ve kuruluşa borcu olmayan bir belediye oluşturduk.” 

“Vatandaşlarımızı tapu sahibi yaptık”
Kaçak yapıları yıktıklarını ve vatandaşlarını tapu sahibi yaptıklarını vurgulayan Tiryaki, “2004 yılından beri süren yolculuğumuzda önemli kilometre taşlarımız oldu. 2005 yılından beri yaptığımız yıkımlarla beraber imar yolarını da açmayı planlı bir şekilde sürdürüyoruz. Bugüne kadar 401 km yeni yol açarken 2017 yılında ise 27 kilometre yeni yol açtık. 
2004 yılına baktığımızda ilçemizde sadece 68 inşaat ruhsatının verildiğini görüyoruz. Bu sayıyı 2013 yılında 672’ye, 2016 yılında 800’e, 2017 yılında 865’e ve toplamda ise 7 bin 670 inşaat ruhsatı rakamına ulaştırdık.
 Altındağ Belediyesi sınırları içerisinde bugüne kadar 41 binin üzerinde kaçak yapı yıkarken bir yandan da 14 bin 195 vatandaşımızı tapu sahibi yaptık.” dedi.


Restorasyona önem verildi
Restorasyona ve park yapımına da bu dönemde önem verdiklerini belirten Tiryaki, “Modern bir kentin olmazsa olmazı parklar ve yeşil alanlardır. Vatandaşlarımızın aileleri ile birlikte güven ve huzur içinde vakit geçirebilmeleri için 2004 yılından bugüne 54 yeni park kazandırdık. Altındağ’da toplu konut projelerini de hayata geçirerek, imar ve konutlaşmayı sürekli kıldık. 2017 yılına geldiğimizde ilçemizde 13 noktada toplu konut yapımını tamamladık. Altındağ, Ankara’nın kalbidir ve Türkiye Cumhuriyeti bu ilçede kurulmuştur. Biz yok olmakta olan ecdadımızın mirasına sahip çıkarak 500 tarihi yapıyı restore ettik.” ifadesine yer verdi.

“Geleceğine yatırım yaptık” 
Geleceğe büyük önem verdikleri için yatırımlarını da geleceğe dönük yaptıklarını ifade eden Tiryaki, “Altındağ Belediyesi olarak açtığımız spor tesisleri ile çocuklarımızın ve gençlerimizin geleceğine yatırım yaptık. Bugüne kadar 19 spor tesisi kazandırdığımız ilçemize 2017 yılında 4 spor tesisi daha kazandırıyoruz. Kültür, sanat ve kongre merkezi sayımızı 16’ya çıkardık. Ali Ersoy Mahallesi’ne 2017 yılında yeni bir kültür merkezi yaparken, Beşikkaya Mahallesi’ne yaptığımız kültür merkezinin açılışını 15 Mayıs’ta yapacağız. Bugün 60 binin üzerinde kadın üyemizin olduğu her mahallemizde bulunan kadın eğitim kültür merkezlerimizin sayısı 24 oldu. Gençlik merkezlerimizin ise üye sayısı 30 bini buldu ve ilçe genelinde merkezlerimizin sayısını 17’ye çıkardık. İlkini yaptığımız erkek kültür merkezi ise büyük ilgi gördü ve mahallelerimizde yaygınlaştırmaya başlayacağız.” diyen Tiryaki sözlerini şöyle tamamladı: “Çocuklarımızın daha iyi şartlarda eğitim görebilmeleri için 14 yeni okul yaptık. Altındağ’da mahalle camileri dönemini başlatarak 14 mahalle camisini ilçemize kazandırdık. 2017 yılında 6 yeni cami yapıldı. Bu yıl ise üç camimizin daha açılışını yapacağız. Altındağ’da sağlık yatırımlarımızda hiç durmadı ve 9 aile sağlığı merkezini ilçeye kazandırdık. 
Okullarımız beğeniliyor ve aileler tarafından tercih ediliyor. 2 lise kazandırdık Altındağ’a 2017 yılında. Niyetimiz 20 tane kütüphane yapmak. Bir tanesini tamamladık ve iki tanesinin inşaatı devam ediyor. 9 aile sağlığı merkezi yaptık. 20 tane daha yapma kararı aldık. 2017 yılında 3 tanesini açtık ikisi bitmek üzere. 112 acil istasyonunun beş tanesi bitmek üzere. Başbakanımızın talimatı doğrultusunda Gagavuzya’ya bir gençlik merkezi inşa ettik. Huzurevi yaptık.”

Etiketler:
 
Öğretmenlere 'isteğe bağlı yer değiştirme' duyurusu
 
Bilim yolunda 30 bin çocuk eğitim aldı
YORUMLAR
 Onay bekleyen yorum yok.

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Neleri kabul ediyorum: IP adresimin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın, yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
 

Bu haber henüz yorumlanmamış...

FACEBOOK YORUM
Yorumlarınızı Facebook hesabınız üzerinden yapın hemen onaylansın...
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
Özel organizasyonlar için özel hizmet
Özel günlerde, marka yönetiminde ve kurumsal projelerde şirketlerin eli ...
Küçük Prens yaz turnesine çıkıyor
Başkent Kültür Sanat Tiyatrosu tarafından sahnelenecek olan ‘Küçük Prens’ ...
Güneş gözlüğünde cam kalitesine dikkat!
Güneş gözlüğünün göz sağlığı açısından koruyucu nitelikte olması gerektiğini ...
 
Kağıtların Renkli Dünyası
Kağıt telkâri olarak da bilinen Quilling sanatı her geçen gün biraz daha ...
Basının Taze Kanları Sertifikalarını Aldı
İşkur, Ankara Kalkınma Ajansı ve Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi ...
Avukat Akyüz, oy verme sürecini anlattı
Avukat Erdem Akyüz, 24 Haziran’da yapılacak Cumhurbaşkanı ve milletvekilliği ...
 
Gelecek Yapay Zeka ve Büyük Veriyle şekillenecek
İş ve teknoloji dünyasını bir araya getiren Smartcon 2018 Ankara Zirvesi Ankara’da gerçekleşti.
Gayret Mahallesi kentsel dönüşümünde belirsizlik
Kentsel dönüşüm çerçevesinde yıkılmaya başlanan işçi bloklarıyla ilgili ...
ANKESOB, Mehmet Yiğiner’le devam dedi
Ankara Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (ANKESOB) 43. Olağan Genel ...
 
TİCARİ HAYAT GAZETESİ
ARŞİV
ÇOK OKUNANLAR
YAZARLAR
Mert Can DUMAN
Mert Can DUMAN
KONUT SATIŞLARI YILA DÜŞÜŞLE BAŞLADI
R Bülend KIRMACI
R Bülend KIRMACI
ENDÜSTRİ TOPLUMU
İsmail CİNGÖZ
İsmail CİNGÖZ
DÜNYA'NIN GÖRMEDİĞİ UZAK DİYAR : DOĞU TÜRKİSTAN
Duran AKKAYA
Duran AKKAYA
KONGRE TURİZMİ
Bünyamin ALTINTAŞ
Bünyamin ALTINTAŞ
TOPLUMUN YÜZDE KAÇI DOLANDIRICI?
Seda TOLMAÇ
Seda TOLMAÇ
KOKUŞMUŞ ZİHNİYETLERDEN NE ZAMAN KURTULACAĞIZ?
Esra SARI
Esra SARI
YOZLAŞIYORUZ HEM DE BİR HİÇ UĞRUNA
Gülçin KARLI İPEK
Gülçin KARLI İPEK
SAĞLIK İÇİN EN ETKİLİ İLAÇ AŞK
Prof.Dr. Esat ARSLAN
Prof.Dr. Esat ARSLAN
MACRON'UN GÜNEY KIBRIS AŞKININ KÖKLERİ
Halil YATAR
Halil YATAR
DUYGULARIN GÜNÜ MÜ OLUR?
Şira Yıldız ASAN
Şira Yıldız ASAN
“SEVGİ” - LİLER GÜNÜ
Burcu ŞEN
Burcu ŞEN
SEVGİLİLER GÜNÜ İÇİN HEDİYE ÖNERİLERİ
Ömer AĞAÇLI
Ömer AĞAÇLI
NEFSİN BÜTÜN İLLETLERİNİN KAYNAĞI OLARAK “UCUB” ...
Hicret TÜRKMAN
Hicret TÜRKMAN
KOMŞULUK ÖLMESİN
Mustafa YILDIZ
Mustafa YILDIZ
KİŞİ KENDİNİ HESABA ÇEKTİĞİ GİBİ, TOPLUMDA KENDİNİ HESABA ÇEKMELİDİR
Hasan AKGÜL
Hasan AKGÜL
YEREL SEÇİMLER İÇİN BİR DEĞERLENDİRME
Ceren Tuğçe ÖZDEMİR
Ceren Tuğçe ÖZDEMİR
ENDİŞE VERİCİ!
Gamze Nur ERGİL
Gamze Nur ERGİL
BABA’YA İTHAFEN
Dursun ERKILIÇ
Dursun ERKILIÇ
LİBAS
Fatma Sena YAMAN
Fatma Sena YAMAN
SEVİNCİ ŞÜKÜR, ÜZÜNTÜSÜ SABIR
Serkan KUMDAKÇI
Serkan KUMDAKÇI
SEYRE DEVAM
Can Berk KANAT
Can Berk KANAT
DİŞİYİ KİŞİ YAPALIM!
Esra  YAZDIÇ DEMİR
Esra YAZDIÇ DEMİR
ŞALVARIYLA KÜRSÜYE ÇIKIYOR, AKADEMİSYENLERİN YAPAMADIĞINI YAPIYOR
Şahap YILMAZ
Şahap YILMAZ
İŞ PLANI NEDEN ÖNEMLİ?
Ali Asker DEMİRHAN
Ali Asker DEMİRHAN
YENİ TORBA KANUN TASARISININ VERGİ HÜKÜMLERİ
Nesrin ÖZOĞLU
Nesrin ÖZOĞLU
NE OLACAK BU TURİSTLERİN HALİ!
Mehmet GÖKTÜRK
Mehmet GÖKTÜRK
GERÇEĞİ HAKARET SAYMAK!
Abdurrahman SAĞKAYA
Abdurrahman SAĞKAYA
DEVLET HİZMET SATIN ALMALI
Oktay TAŞ
Oktay TAŞ
İŞİMİZ FİYAKA!
Cihangir TÜRKMEN
Cihangir TÜRKMEN
İHTİYAÇLARIM VE REFERANDUM
İsmet ORHAN
İsmet ORHAN
ÜÇ MUAMMADA... İLKLER NELER OLUYOR?
Sedat ERİŞ
Sedat ERİŞ
HALKIN BİLİNÇALTINDAKİ SORULAR-4
ÇOK YORUMLANANLAR
FACEBOOK'TA TİCARİ HAYAT
Ana Sayfa Gündem Ekonomi Şirketler Özel Haber Ankara Röportaj Sağlık
KünyeHakkımızda KünyeKünye İletişimİletişim FacebookFacebook TwitterTwitter Google+Google+ RSSRSS Sitene EkleSitene Ekle Günün HaberleriGünün Haberleri
Maxiva